Wiadomości Google w końcu pozwolą nam poprawiać błędy w SMS-ach

Chyba każdemu zdarzyło się popełnić błąd w wysyłanej wiadomości SMS. O ile podczas pisania z przyjaciółmi to nie problem, o tyle można czasem zrobić niezłą gafę, wysyłając tekst z błędem do przełożonego lub osoby, z którą nie mamy bliższych kontaktów. W końcu Wiadomości Google pozwolą wybrnąć z takiej sytuacji.
Wiadomości Google w końcu pozwolą nam poprawiać błędy w SMS-ach

Popełniłeś błąd? Wiadomości Google pozwolą Ci go naprawić

Możliwość edytowania wysłanych wiadomości jest bardzo przydatna. Taką opcję oferuje większość komunikatorów i czasem dzięki temu można wybrnąć z niezręcznych sytuacji. Pisane w pośpiechu wiadomości mogą obfitować w błędy, za które czasem odpowiada też autokorekta w telefonie. W kontaktach z bliskimi to zwykle nie jest problemem, jednak jeśli taki tekst trafi do naszego szefa? Nikt raczej nie chce psuć sobie opinii przez głupie błędy.

Czytaj też: Usuwanie kont w aplikacjach stanie się łatwiejsze. Wszystko dzięki nowej funkcji Google Play

Na szczęście Wiadomości Google pozwolą nam wkrótce edytować wysłane SMS-y. Obecnie w stabilnej aplikacji nie ma takiej opcji, ale jak donosi TheSpAndroid , gigant z Mountain View już nad tym pracuje. W najnowszej wersji beta można już nawet uruchomić edycję ukrytą za niektórymi flagami, dzięki czemu wiemy, jak to będzie działało w praktyce.

Czytaj też: Google ułatwi dodawanie reakcji w aplikacji Wiadomości

Kiedy funkcja jest aktywna, wystarczy nacisnąć i przytrzymać wiadomość, którą chcemy zmienić. Pojawi się wówczas ikona ołówka i po jej dotknięciu wyświetlone zostanie pole edycji z nagłówkiem „Edytowanie wiadomości”. Podobnie, jak w wielu innych przypadkach, Google postanowił dodać tu pewne zabezpieczenie, by zapewnić pewną dozę bezpieczeństwa.

Czytaj też: Pixel 8a zdradza swoje tajemnice. Google szykuje świetne ulepszenie

Wydaje się, że Wiadomości Google pozwolą na poprawianie SMS-ów tylko w ciągu 20 minut od wysłania, w dodatku będzie można również podejrzeć historię edycji. To pomoże uniknąć oszustw czy różnych konfliktów, bo rozmówca w każdej chwili będzie mógł sprawdzić, jak pierwotnie wyglądała wysłana przez nas treść.

Czytaj też: Apple szykuje dużo zmian w serii iPhone 16. Z większości będziemy zadowoleni

Nie wiemy jeszcze, kiedy ta nowość zawita do aplikacji. Na razie trwają jej testy, a te równie dobrze mogą zakończyć się już niedługo lub przeciągnąć na kolejne tygodnie, jeśli Google natrafi na kolejne przeszkody. Jest to jednak na tyle duże ulepszenie, że z pewnością gigant ogłosi jego wdrożenie.