Darmowy dodatek i broń palna w Dying Light 2

Techland rozpoczął obchody drugiej rocznicy Dying Light 2. Z tej okazji wydano dużą aktualizację, która wprowadza do gry broń palną; niestety nie usuwa sklepu oraz potwierdza tezę, że nie opłaca grać się na premierę, rozdając za darmo płatny dodatek.
dying light 2
dying light 2

Dying Light 2 – Gnaty i Giwery

Nowa aktualizacja Dying Light 2 raczej nie uratuje reputacji marki. Produkcja pod wieloma względami gorsza od poprzedniczki, skonstruowana dziś tak, aby wyciągać od graczy ze sklepu pieniądze na nowe skiny, stara się teraz przyciągnąć graczy bronią palną, której nie było w tej odsłonie. Cóż, moją uwagę bardziej przykuwa to, że za darmo jest rozdawany teraz dodatek fabularny, za który trzeba było zwykle płacić – Bloody Ties. To po co kupować dziś gry na premierę?

Czytaj też: Xbox oddaje swoje gry. Hi-Fi Rush na PlayStation 5 to najlepsza wersja gry

Deweloperzy Dying Light 2 tak przedstawiają szczegóły zmian w grze, w związku z dodaniem broni palnej: W aktualizacji „Broń palna” nareszcie wprowadzano broń palną do Dying Light 2. Każda osoba, która zaloguje się do gry przed 7 marca, będzie mogła odebrać bezpłatny pistolet z Harran ze swojego schowka. Jeśli chcecie poznać nowy wątek fabularny i zgarnąć więcej bajerów związanych z bronią palną, ukończcie zadanie „Zaginiony arsenał”, spotkajcie Jaia, obserwatora, i dowiedzcie się, jak znalazł się w Villedor. Przygotowano cztery rodzaje broni (każdy z osobnym typem amunicji).

  • Pistolety: Gdy zrobi się nieciekawie, niezawodny pistolet może uratować sytuację. To podstawowy typ broni palnej.
  • Pistolety maszynowe: Duża siła ognia i pojemny magazynek. Opanujcie odrzut, by w pełni wykorzystać ich potencjał w walce na krótkich dystansach.
  • Karabiny: Doskonałe połączenie mocy i precyzji.
  • Strzelby: Zabójcze z bliska. Idealne narzędzia do kontrolowania tłumów.

Czytaj też: Jakim cudem Kingdom Come Deliverance działa na Switch? Zgaduje, że nie działa

Podnieście swoją rangę reputacji u nowego agenta i zyskajcie dostęp do pozostałej broni palnej. Pamiętajcie tylko, że w Villedor rzadko można się natknąć na tę potężną broń, a amunicja nie rośnie na drzewach (choć w świecie gry można znaleźć ukryte naboje, więc rozglądajcie się uważnie wewnątrz konwojów), dlatego należy się dobrze zastanowić, kiedy warto otworzyć ogień. Jeśli jednak chcecie od razu wypróbować nowe uzbrojenie, powstały specjalne wyzwania z bronią palną oraz poświęcone jej mapy społeczności.