Jak Call of Duty łączy się z modą

Nastąpiło nietypowe zderzenie świata gier i mody. Twórcy serii Call of Duty, ujawnili współpracę z kostiumografką, Courtney Wheeler. Efektem jest sesja zdjęciowa z Kapitanem Pricem.
call of duty
call of duty

Moda Call of Duty

Kapitan Price, główny bohater serii Call of Duty od ponad 20 lat, stał się postacią kultową wśród społeczności graczy. Jest elitarnym członkiem armii brytyjskiej, weteranem operacji wojskowych w niemal każdym narażonym na konflikty zakątku świata, wyróżniającym się wybitnymi aktami waleczności i odwagą, któremu niesamowity instynkt i niepohamowana determinacja zapewniły rzesze fanów. Stroje Kapitana Price’a przyciągnęły uwagę graczy, którzy chętnie naśladują jego styl również poza ekranem, umacniając jego status wpływowej postaci także poza światem gier.

Czytaj też: Jakim cudem Kingdom Come Deliverance działa na Switch? Zgaduje, że nie działa

Courtney Wheeler, kostiumografka, stworzyła obszerny przewodnik po stylu militarnym, zawierający kolekcję strojów dostępnych do kupienia, które składają hołd kultowemu Kapitanowi Price’owi. Czerpiąc z kluczowych trendów z wybiegów, takich jak styl utylitarny i gorpcore, Wheeler zaprojektowała nowoczesne stroje, które odzwierciedlają charakterystyczny szyk.

Opowiadając o swoim procesie twórczym związanym z ożywieniem stylu Kapitana Price’a, Courtney Wheeler skomentowała: „Postacie w grach wideo są tak dobrze rozwinięte, że naprawdę łatwo jest odczuć, kim tak naprawdę są. Podczas przymiarki możesz zadawać pytania typu „Czy to dla nich odpowiednie?”, a ponieważ postacie z gier wideo, takie jak Kapitan Price, są w pełni zrealizowane, wydaje się, że są bardzo podobne do postaci z filmów i seriali telewizyjnych. Odzież Price’a to nie tylko funkcjonalność; służy także odzwierciedleniu jego charakteru i osobowości. Twórcy opracowali świat, w którym ubrania w grze są w pełni przemyślane, mają konkretną funkcję.”

Cztery stworzone stylizacje zostały uchwycone w czterech różnych sceneriach – w dżungli, w zimowym środowisku, w mieście i na pustyni – odzwierciedlają one niektóre z wielu lokalizacji, które gracze mogą eksplorować w Call of Duty: Modern Warfare 3 jako Kapitan Price. Kluczem do jego charakteru jest umiejętność przystosowania się nawet do najbardziej nieprzyjaznego środowiska.

Czytaj też: Xbox oddaje swoje gry. Hi-Fi Rush na PlayStation 5 to najlepsza wersja gry

W ramach kampanii aktor Barry Sloane wkroczył do nowej garderoby bohatera MWIII, ucieleśniając surową osobowość postaci za pomocą modnej interpretacji estetyki Wheeler inspirowanej wojskiem, kładącej nacisk na użyteczność i wygodę.

Sloane, który od 2019 roku gra Kapitana Price’a w serii Modern Warfare, powiedział: „Courtney stworzyła naprawdę świetną stylizację, która sprawia wrażenie, jakby Kapitan Price był realny. Wspaniale jest przenieść go z ekranu do naszego świata”.