Dzięki tej funkcji, pisanie w przeglądarce Google Chrome stanie się o wiele łatwiejsze

Nie każdemu pisanie oficjalnych maili, reklamacji czy nawet większych postów w serwisach społecznościowych przychodzi łatwo. Czasem potrzebna jest w tym mniejsza lub większa pomoc i dzięki nowości, jaka trafia do Google Chrome, te czynności staną się o wiele prostsze.
Dzięki tej funkcji, pisanie w przeglądarce Google Chrome stanie się o wiele łatwiejsze

Przeglądarka Google Chrome dostaje przydatną funkcję

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wdziera się do usług i produktów giganta z Mountain View, dając użytkownikom wiele nowych narzędzi, wyręczających ich w codziennych czynnościach. Wiele czynności dzięki tym funkcjom staje się łatwiejszych, a świetnym przykładem jest tutaj narzędzie Pomóż mi pisać.

Czytaj też: Selektor zdjęć na Androidzie dostaje przydatne ulepszenie

To funkcja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania tekstu i ułatwiania pisania, poprzez sugestie dotyczące treści, takie jak:

  • Uzupełnienia zdań: narzędzie może pomóc nam dokończyć rozpoczęte zdania lub dodać nowe informacje do istniejącego tekstu.
  • Poprawa gramatyki i stylu: możliwość sprawdzania tekstu pod kątem błędów gramatycznych i stylistycznych oraz zasugerowanie poprawek.
  • Generowanie różnych formatów: funkcja może też pomóc wygenerować różne formaty tekstów, takie jak e-maile, listy, posty na blogach, itp.

Ponadto Pomóż mi pisać ma też kilka opcji dostosowania, takich jak wybór preferowanego stylu pisania (formalny, nieformalny, itp.) lub określenie, jak bardzo szczegółowe mają być to sugestie.

Teraz ta funkcja została rozszerzona na całą przeglądarkę Google Chrome, zapewniając każdemu „lotne pióro”. No, prawie każdemu, bo wciąż jest to jedna z tych funkcjonalności, które są dość mocno ograniczone przez wzgląd na obsługiwane języki. Gigant z Mountain View oferuje ją obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych, z obsługą języka angielskiego. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że działa ona jedynie na komputerach z Windowsem i macOS. Mamy jednak nadzieję, że z czasem także u nas dostaniemy dostęp do tych ulepszeń.

Czytaj też: Wiadomości Google doczekają się kolejnych zmian, tylko czy wszystkie przyjmiemy ciepło?

Pomóż mi pisać to funkcja bardzo przydatna, która może nam pomóc wybrnąć z wielu sytuacji, a przede wszystkim ułatwić codzienną pracę. W dodatku mogą z niej skorzystać także małe firmy, które w ten sposób mogą usprawnić kontakty z klientami czy dodawane do produktów opisy.