Najcieńszy i najlżejszy składany smartfon? vivo niedługo go pokaże

Ze składakami jest jak ze wszystkimi innymi flagowcami – producenci prześcigają się, by wprowadzić na rynek jak najlepsze modele. Jednak jest jeszcze jedna kwestia, na polu której trwa rywalizacja – grubość i waga takiego modelu, a vivo ma zamiar postawić poprzeczkę naprawdę wysoko.
Najcieńszy i najlżejszy składany smartfon? vivo niedługo go pokaże

Nadchodzący vivo X Fold 3 będzie najcieńszym i najlżejszym składanym smartfonem

Z każdym kolejnym modelem składane smartfony (mowa przede wszystkim o Foldach) stają się cieńsze i lżejsze. Obecnie palma pierwszeństwa należy się składanemu modeli firmy Honor – Magic V2 do tej pory nie ma sobie równych na tym polu, bo jego waga wynosi 231-237 g, a grubość zaledwie 9,9 – 10,1 mm w zależności od wariantu. Inni producenci nie pozostają daleko w tyle i jak na razie tylko Samsung się ociąga. Debiutujący w ubiegłym roku vivo X Fold 2 nie należał do najcieńszych składanych smartfonów, bo mógł się pochwalić aż 12,9 mm grubości i wagą 279 gramów.

Czytaj też: Rendery na bok, tak oficjalnie prezentuje się Nothing Phone 2a

W tym roku jednak vivo nie ma zamiaru stać z tyłu i sięgnie po podium, od razu celując w pierwsze miejsce. Jak donosi znany leaker Digital Chat Station, mający wkrótce zadebiutować vivo X Fold 3 ma być najcieńszym i najlżejszym składakiem na rynku. Będzie to model typu Fold, jak zresztą wskazuje na to sama nazwa, ale niestety nie wiemy, jakie dokładnie będzie miał wymiary. Wiadomo natomiast, że będzie musiał przebić model od Honora, a to nie lada sztuka.

Czytaj też: Oto nubia Flip 5G – najtańszy składak na rynku

Przeciek obfituje natomiast w szczegóły specyfikacji oraz designu, więc skupmy się teraz na tym. X Fold 3 ma być podobny wizualnie do serii X100, co oznacza pozostanie przy okrągłej wyspie aparatów. Na niej znajdzie się potrójna konfiguracja z 50 megapikselowym „dużym sensorem”, modułem ultraszerokokątnym 50 Mpix i teleobiektywem 64 Mpix. Konfiguracja ma obejmować takie ulepszenia, jak teleobiektyw makro, OIS, układ obrazowania vivo V3 i funkcje oprogramowania, takie jak nagrywanie wideo 4K 60 kl./s. Przy aparatach vivo współpracować będzie z firmą Zeiss.

Mówi się również, że vivo X Fold 3 będzie pierwszym składanym smartfonem wyposażonym w układ Snapdragon 8 Gen 3, co również z miejsca postawi go ponad konkurencją. Zobaczymy tylko, czy te przecieki będą miały pokrycie w rzeczywistości. Wydaje się jednak, że długo nie będziemy musieli czekać, bo jego premiera ma się odbyć pod koniec marca.