Samsung szykuje niespodziankę – dwie wersje Galaxy Z Fold 6

Przybywa doniesień o Galaxy Z Fold 6, nadchodzącym składaku Samsunga. Flagowy model doczeka się kilku istotnych zmian, ale jak się okazuje, większość z nich zostanie zarezerwowana dla lepszego wariantu. O co dokładnie chodzi?
Samsung szykuje niespodziankę – dwie wersje Galaxy Z Fold 6

Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Fold 6 Ultra – oto, co może szykować dla nas Samsung

Po wielu doniesieniach i plotkach, w tym również po pierwszych renderach, dostaliśmy najnowszy raport, zdradzający nam bardzo interesujący szczegół dotyczący planów południowokoreańskiego giganta. Jak twierdzi WinFuture, Galaxy Z Fold 6 może doczekać się dwóch wersji, a jedna z nich dostanie dopisek Ultra. Już to daje nam pewne pojęcie na temat ewentualnych decyzji firmy, zwłaszcza w kontekście tego, czego już się dowiedzieliśmy.

Czytaj też: Najcieńszy i najlżejszy składany smartfon? vivo niedługo go pokaże

Niedawno dostaliśmy porcję renderów, które ujawniły nam znaczące zmiany w konstrukcji nadchodzącego urządzenia. Samsung chce zmienić jego wymiary, przez co ekran zewnętrzny stanie zyska bardziej funkcjonalne proporcje – będzie szerszy. Dodatkowo smartfon zostanie też odchudzony do 11 mm, co w przypadku składaków producenta jest naprawdę ogromnym krokiem naprzód. Początkowa ekscytacja tymi wieściami została nieco ostudzona, gdy pojawiły się wzmianki o dwóch wariantach Folda.

Render Galaxy Z Fold 6

Wydaje się więc, że taka ingerencja w projekt zostanie zarezerwowana właśnie dla modelu Ultra. Podobnie jak zestaw aparatów znany nam z Galaxy S24 Ultra, z 200-megapikselowym sensorem ISOCELL HP2 na czele. Dodatkowo ten model ma dostać opcjonalną obsługę rysika, większe konfiguracje pamięci oraz jeszcze inne ulepszenia, na które zasługuje urządzenie z dopiskiem Ultra w nazwie.

Czytaj też: Rendery na bok, tak oficjalnie prezentuje się Nothing Phone 2a

Co zatem z podstawowym Galaxy Z Fold 6? Nic. Spodziewam się, że jeśli Samsung zdecyduje się na taki krok, zwykły Fold nie dostanie zbyt wielu ulepszeń. Może jakieś delikatne zmiany w specyfikacji, ale bez większych szaleństw. Nie powinniśmy też oczekiwać, że będzie on jakoś mocno tańszy. Jego cena będzie prawdopodobnie tylko nieco niższa od tej, w jakiej dostępny był Galaxy Z Fold 5, natomiast Galaxy Z Fold 6 będzie po prostu dużo droższy.