Windows 11 zyska przydatną funkcję. Konieczny jest jednak smartfon z Androidem

Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że w kolejnej aktualizacji systemu Windows 11 pojawi się bardzo przydatne ulepszenie dla aplikacji Twój telefon. Brak kamerki internetowej nie będzie już problemem.
Windows 11 zyska przydatną funkcję. Konieczny jest jednak smartfon z Androidem

Aplikacja Phone Link/Twój telefon bywa bardzo przydatna, bo umożliwia synchronizację smartfona z Androidem i komputera z Windowsem, dając dostęp do powiadomień, rozmów czy multimediów. Nie trzeba podłączać telefonu żadnym kablem, bo wszystko dzieje się bezprzewodowo. Wygląda na to, że wkrótce Microsoft doda do aplikacji jeszcze jedną funkcję. Pierwszy raz usłyszeliśmy o niej pod koniec listopada zeszłego roku, a teraz najwyraźniej gigant z Redmond zbliża się do wdrożenia tej nowości w aplikacji.

Czytaj też: Dzięki tej funkcji, pisanie w przeglądarce Google Chrome stanie się o wiele łatwiejsze

W programie Windows Insider pojawił się przydatny dodatek dla użytkowników smartfonów z Androidem, którzy często uczestniczą w wideorozmowach. Użytkownicy tego programu mogą już wykorzystać swój telefon lub tablet w roli kamerki internetowej. Gdy oba urządzenia będą ze sobą połączone, użytkownicy będą mogli uruchomić aparat na smartfonie i będzie on dostępny na komputerze. 

By skorzystać z tej opcji, konieczny jest smartfon lub tablet z systemem  Android 9.0 i nowszym oraz zainstalowana aplikacja w wersji Microsoft 1.24012* lub wyższej. Na razie oczywiście nie uruchomimy tej funkcji, o ile nie jesteśmy w programie Insider. Jeśli jednak testujecie nowości Microsoftu, możecie sprawdzić działanie tego ulepszenia. Wystarczy wejść w Ustawienia > Bluetooth i urządzenia > Urządzenia mobilne, a następnie wybrać „Zarządzaj urządzeniami” i zezwolić komputerowi na dostęp do urządzenia z Androidem. Po skonfigurowaniu na telefonie lub tablecie z Androidem zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym połączeniu.

Czytaj też: Samsung szykuje niespodziankę – dwie wersje Galaxy Z Fold 6

Windows 11 pozwoli użytkownikom na przełączenie między aparatem przednim i tylnym, a także dodawania efektów i uzyskiwania dostępu do najnowszych zdjęć z rolki aparatu bezpośrednio na komputerze. Gigant zapowiedział też, że na bieżąco będzie dodawał kolejne nowości.