W Destiny 2 dużo się dzieje, ale losu gry już nie zmienią

Bungie podało informacje na temat nadchodzącej, dwumiesięcznej aktualizacji zawartości Destiny 2: W stronę Światła. W grze dzieje się jednak o wiele więcej, ale widać, że tytuł powoli wymiera.
destiny 2
destiny 2

Masa atrakcji nie wystarcza już Destiny 2

Bungie ogłosiło, że dwumiesięczna aktualizacja zawartości Destiny 2: W stronę Światła ukaże się 9 kwietnia 2024 r. Zawartość będzie dostępna dla wszystkich graczy. Przed premierą odbędzie się seria trzech transmisji na żywo, podczas których zespół deweloperów zaprezentuje nową zawartość, funkcje i nagrody podczas bezpośredniej rozgrywki. Transmisje zaplanowano na 19 i 26 marca oraz 2 kwietnia.

Czytaj też: Jak przez dwa lata rozwinął się emulator PS3?

To jednak nie wszystko. Destiny 2 nawiązało również współpracę z twórcami Pogromców Duchów. Z okazji premiery filmu Pogromcy duchów: Imperium lodu (w kinach od 22 marca) 19 marca w grze pojawią się związane z tym filmem przedmioty. Pakiet akcesoriów Pogromców duchów zawiera egzotyczną obudowę Ducha inspirowaną Slimerem, egzotycznego Wróbla inspirowanego Garraką oraz egzotyczny statek inspirowany pojazdem Ecto-1. Dodatkowo każdy gracz, który zakupi w sklepie Eververse w grze przedmiot Pogromców Duchów, będzie mógł pobrać papierową maskę obudowy Slimera za pośrednictwem Nagród Bungie bez dodatkowych opłat.

Do 26 marca trwają Zawody Strażników: Drużyna gwiazd. Łowcy, Tytani i Czarownicy rywalizują o chwałę dla swoich klas w różnych wyzwaniach w grze. Aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wszyscy gracze, którzy biorą w nim udział, mogą korzystać z nowego deskolotu Ważki umożliwiającego wykonywanie sztuczek.

Czytaj też: Fatalny start Star Wars Battlefront Classic Collection

4 czerwca 2024 r. odbędzie się premiera dodatku Destiny 2: Ostateczny kształt, w którym Strażnicy zmierzą się ze Świadkiem w największej jak dotąd bitwie. Aby przygotować się do nadchodzącej walki, subskrybenci PlayStation Plus mogą teraz uzyskać dostęp do dodatku Królowa-Wiedźma bez dodatkowych kosztów do 1 kwietnia.

Oceny Destiny 2 jednak spadają. Już tylko krok dzieli grę od „mieszanych” ostatnich opinii na Steam, a krytyka graczy dociera nawet do osób niezainteresowanych na co dzień tytułem. Choć plan Bungie, aby odłączyć się od wydawców i zamiast tworzenia trzeciej części, skupić się na dodatkach dla Destiny 2 początkowo się sprawdzał, to jednak teraz gracze odchodzą od gry, narzekając na powtarzalną zawartość. Zwykle peak jednocześnie grających rzadko kiedy spadał na Steam poniżej 100 tysięcy osób, a dziś w ten darmowy tytuł gra około 50 tysięcy.