Xiaomi Mix Flip coraz bliżej. Wiemy już, kiedy zadebiutuje

Plotek dotyczących pierwszego składaka z klapką od Xiaomi tylko przybywa, co dobitnie świadczy, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Xiaomi Mix Flip zapowiada się ekscytująco także dlatego, że będzie to również pierwszy składany smartfon producenta, który pojawi się poza Chinami.
Xiaomi Mix Fold 3

Xiaomi Mix Fold 3

Poznaliśmy miesiąc premiery Xiaomi Mix Flip

O Xiaomi Mix Flip mówi się tak naprawdę od lat i jeszcze w 2021 roku wiele wskazywało na to, że smartfon pojawi się na rynku. Wówczas, z bliżej nieokreślonych przyczyn, producent wstrzymał projekt, ale na szczęście nie na stałe. Pod koniec zeszłego roku temat znów powrócił i od tamtego czasu nieprzerwanie do sieci trafiają coraz to nowe szczegóły, choć co zaskakujące, do tej pory nie dostaliśmy żadnych renderów i w kwestii wyglądu polegamy tylko na szkicu projektowym. Według niego Mix Flip dostanie prostokątny ekran zewnętrzny o przekątnej nieco powyżej 3”, a nad nim zostanie umieszczona pozioma wyspa aparatów, opracowywanych we współpracy z marką Leica.

Sercem tego modelu ma być układ Snapdragon 8 Gen 3. Procesor zapewni topową wydajność i sparowany zostanie z pamięcią RAM LPDDR5X oraz pamięcią wewnętrzną UFS 4.0. Konfiguracja aparatów raczej będzie typowa dla składaków, a więc bez szału, bo Xiaomi postawi na dwa aparaty 50 Mpix – główny i teleobiektyw 3x. Niedawny przeciek zdradził, że ekran będzie pozbawiony zagnieceń, oferując użytkownikom gładką, jednolitą powierzchnię. Konstrukcja będzie cienka, lekka, ale niestety to pociągnie za sobą „małą baterię”, choć nie zdradzono, jakiej konkretnie pojemności powinniśmy się spodziewać.

Czytaj też: vivo szykuje wielkie wydarzenie. Znamy datę premiery nowego składaka

Tymczasem teraz pojawiły się kolejne wzmianki o tym modelu, ale tym razem potwierdzające jego globalną premierę. Xiaomi Mix Flip figurujący pod nazwą kodową Ruyi i numerami modelu „2405CPX3DG / 2405CPX3DC” będzie działał pod kontrolą HyperOS. Początek numeracji wskazuje z kolei na premierę w maju. Co ciekawe, najwyraźniej w tym samym miesiącu smartfon zadebiutuje też globalnie, a to naprawdę świetna wiadomość.

Czytaj też: Tańszy Galaxy Z Fold 6 może być pozbawiony jednej z kluczowych funkcji

Na rynku wciąż mamy za mało modeli z klapką, więc jestem ciekawa, co zaoferuje Xiaomi i co najważniejsze – w jakiej cenie.