Baldur’s Gate 3 z Polski?
Polski rynek dla twórców gier wideo to dalej znakomite miejsce do rozwoju. Polacy stale mogą chwalić się premierami oryginalnych gier, które zazwyczaj osiągają międzynarodowe sukcesy. Wiele tytułów jest w produkcji, kraj się rozwija, a co najlepsze dla zagranicznych inwestorów – koszta prowadzenia studia w Polsce są o wiele mniejsze, niż chociażby już w Niemczech. Wystarczy spojrzeć na naszych zachodnich sąsiadów, którzy nie mogą stworzyć żadnego hitu od lat, podczas gdy my jesteśmy kopalnią pomysłów.
Czytaj też: Gry wideo od dawna korzystają z AI i nawet tego nie zauważacie
Larian Studios po sukcesie serii Divinity Original Sin i spektakularnej sprzedaży Baldur’s Gate 3 ma teraz wór pieniędzy na rozwój nie tylko gier, ale całego studia. Lariani mają już swoje oddziały w Hiszpanii, Irlandii, Belgii, Anglii, Malezji i Kanadzie. W ich przypadku wszystkie ekipy tworzą jedną, ogromną grę i póki co – ich pomysł na prowadzenie biznesu działa. Wydaje się, że kolejnym punktem na Larianowej mapie będzie Polska.
Jakiś czas temu plotkowało się o tym, jakoby ekipa miała otworzyć studio w Polsce, ale nie było to właśnie niczym więcej, jak niepotwierdzonymi plotkami. Teraz jednak mamy potwierdzenie! W kraju niedawno przyznano nowy numer NIP 5273103658, pod którym kryje się… „LARIAN STUDIOS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ”.
Czytaj też: Wasza rodzina jest już na Steam i możecie to wykorzystać
Prezesem zarządu jest Sven Vincke, czyli charakterystyczny CEO w zbroi całego Lariana.
Zapisane przedmioty działalności Larian Studios Poland to:
- Działalność związana z oprogramowaniem
- Produkcja gier i zabawek
- Działalność wydawnicza w zakresie oprogramowania
- Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki
- Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność; działalność portali internetowych
- Pozostała działalność usługowa w zakresie informacji
- Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
- Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub
- Dzierżawionymi
- Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych
- Nauk przyrodniczych i technicznych
- Dzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów, z
- Wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim