Funkcje Galaxy AI mogą trafić również do starszych flagowców

Seria Galaxy S24, która zadebiutowała w styczniu tego roku, została wyposażona w rewolucyjne funkcje Galaxy AI oparte na sztucznej inteligencji. Samsung już zapowiedział, że trafią one też do zeszłorocznych modeli premium, ale może się okazać, że także właściciele trochę starszych flagowców z nich skorzystają.
Funkcje Galaxy AI mogą trafić również do starszych flagowców

Funkcje Galaxy AI zostały wprowadzone w aktualizacji One UI 6.1, choć wciąż są dostępne tylko w serii Galaxy S24

Odkąd Samsung oficjalnie ogłosił swoje tegoroczne topowe modele, wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji, cały czas zastanawialiśmy się, na jakich smartfonach jeszcze będzie można z nich korzystać. Dość szybko potwierdzono, że One UI 6.1 z tymi rewolucyjnymi nowościami zostanie udostępniona dla serii Galaxy S23, Galaxy Tab S9, Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. Posiadacze tych urządzeń wciąż czekają na aktualizację, a właściciele starszych modeli zastanawiają się, czy przyjdzie im obejść się smakiem.

Czytaj też: Seria Infinix Note 40 zalicza premierę. Na pokładzie sporo nowości

Oczywiście One UI 6.1 do nich trafi, jednak już bez takich funkcji, jak tłumaczenia rozmów na żywo, Asystent Notatek czy ulepszenia w zakresie aparatu. Większość właścicieli modeli Galaxy obejdzie się smakiem, czemu w sumie trudno się dziwić. Galaxy AI potrzebuje do działania odpowiedniego zaplecza sprzętowego, czemu nie każdy smartfon podoła.

Czytaj też: Xiaomi Mix Flip coraz bliżej. Wiemy już, kiedy zadebiutuje

Wydaje się jednak, że prócz wyżej wymienionych urządzeń, jeszcze jedna seria będzie mogła skorzystać z niektórych rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję. Podczas 55.corocznej konferencji w Korei, szef działu urządzeń mobilnych w firmie Samsung, TM Roh, miał podobno powiedzieć, że rozważane jest wprowadzenie Galaxy AI także do serii Galaxy S22. Co prawda flagowce z 2022 roku mogą nie mieć odpowiedniego zaplecza sprzętowego, by obsługiwać wszystkie wprowadzone nowości, ale niektóre z nich będą mogły się na nich pojawić.

Czytaj też: vivo szykuje wielkie wydarzenie. Znamy datę premiery nowego składaka

Niestety, nic nie zostało potwierdzone, bo mowa na razie o takim pomyśle, ale jeśli Samsung zdecyduje się na taki krok, właściciele tych urządzeń z pewnością się ucieszą. Pytanie tylko, jakie funkcje uda się wprowadzić?