Xiaomi idzie za ciosem. HyperOS trafia na kolejne urządzenia

Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku Xiaomi zaprezentowało autorski system HyperOS, przez ostatnie miesiące gigant zajęty był aktualizacjami. Oczywiście na pierwszy ogień poszły urządzenia dostępne w Chinach, ale teraz coraz więcej globalnych modeli dostaje uaktualnienie.
Xiaomi idzie za ciosem. HyperOS trafia na kolejne urządzenia

HyperOS trafia na pokład Xiaomi Pad 5

HyperOS to wciąż system oparty na Androidzie, więc pod tym względem przebija HarmonyOS od Huawei. Jest to w zasadzie rozwinięcie MIUI, stworzone po to, by Xiaomi mogło z niego korzystać we wszystkich swoich urządzeniach, a nie tylko w smartfonach, tabletach czy zegarkach. System wprowadził odświeżone aplikacje systemowe, ulepszenia wydajności i pewne zmiany w interfejsie, jednak wszystko przewidziano tak, by przejście na HyperOS było łatwe oraz przyjemne, nawet dla kogoś, kto od lat korzysta z urządzeń producenta.

Czytaj też: Funkcje Galaxy AI mogą trafić również do starszych flagowców

O ile HarmonyOS nigdy poza Chiny nie wyszło, o tyle Xiaomi prężnie wdraża aktualizacje dla modelów globalnych, a najnowsze modele, które w ostatnim czasie zadebiutowały na naszym rynku, już działają pod kontrolą tego systemu. W przypadku starszych urządzeń, trzeba po prostu czekać – aktualizacja będzie, ale na to potrzeba czasu.

Zwykle skupiamy się na uaktualnieniach dla smartfonów, jednak tym razem chodzi o tablet. Chińska wersja Xiaomi Pad 5 dostała już HarmonyOS i teraz przyszedł czas na wariant globalny. Aktualizacja HyperOS ma numer kompilacji OS1.0.1.0.TKXMIXM i rozmiar 1,6 GB. Wersja ta dostępna jest dla Mi Pilots, ale w najbliższych tygodniach trafi już do wszystkich użytkowników.

Czytaj też: Xiaomi Mix Flip coraz bliżej. Wiemy już, kiedy zadebiutuje

Wydaje się jednak, że HyperyOS dla Xiaomi Pad 5 jest oparty na Androidzie 13. W dodatku jest to ostatnia większa aktualizacja systemu dla tych tabletów, więc jeśli jesteście w ich posiadaniu, musicie się z tym liczyć. Potem producent będzie udostępniał tylko poprawki zabezpieczeń.