Folwark zwierzęcy w Lego Fortnite

LEGO Fortnite dojrzało do kolejnej dużej aktualizacji. Albo inaczej – do żniw zawartości! Zaprzyjaźnijcie się ze zwierzętami i rozbudujcie demografię wioski w wersji 29.30 (czyli aktualizacji „Przyjaciele z farmy”), która pozwala wam rekrutować zwierzęta i wprowadza duże zmiany w waszych miłych wioskach oraz przyjemnych światach.
lego fortnite
lego fortnite

Farmy w Lego Fortnite

Łapcie za widły, bo czekają na was całe stogi nowości do przerzucenia! „Przyjaciele z farmy” zostaną opublikowani 23 kwietnia! Na farmie nigdy nie będzie samotnie! Aktualizacja „Przyjaciele z farmy” zwiększa limit zwerbowanych mieszkańców do 10 na wioskę. 3 pola są przeznaczone tylko dla mieszkańców, 3 dla zwierzaków, a pozostałe 4 dla jednych lub drugich, wedle gustu. Zwierzęta, które możecie zwerbować do wioski, to krowy, owce, kurczaki i nowość z tej aktualizacji: świnie!

Czytaj też: Darmowe skiny do Mortal Kombat 1 dostępne pod jednym warunkiem

Jak oswajać i rekrutować zwierzaki w Lego Fortnite? Oto co należy zrobić:

1. Zbudujcie menażerię

Zanim przyprowadzicie dzikie zwierzęta do wioski, będziecie musieli zdobyć ich zaufanie. Jednak nim zaczną za wami podążać, trzeba będzie zbudować im nowy dom: menażerię.

To nowa stacja, stworzona specjalnie do karmienia zwierząt i pozyskiwania zasobów. Jej schemat odblokujecie, gdy wasza wioska osiągnie 2 poziom! 

2. Przez żołądek (lub dziób) do serca 

Przyjaźń zwierzaka najłatwiej zdobyć przez karmienie. Budujcie zaufanie, głaszcząc zwierzęta, a potem zaprzyjaźnijcie się z nimi dzięki przysmakom dla zwierząt! Schemat przysmaku odblokujecie po zbudowaniu menażerii.

Czytaj też: Star Wars Jedi: Ocalały dostępne za 25 złotych!

 3. Bądźcie pasterzami

Jeśli zwierzak przyjmie wasz smaczek, będziecie mieli ograniczony czas na zaprowadzenie nowego pupila do wioski. Zadbajcie o to, aby ta podróż upłynęła bez zakłóceń. Problemy mogą tak zmartwić waszego zwierzaka, że potraktuje was z kopyta! 

Wymyślajcie różne twórcze sposoby na przyprowadzenie zwierzęcia do wioski. Skłaniajcie je do wchodzenia do pojazdów, przeprowadzajcie je przez ciasne przejścia z pomocą wędki lub pokonujcie przeszkody dzięki mostom! Jeśli zwierzę ucierpi w drodze, uleczcie je, dając mu kolejny przysmak.

4. Przypiszcie zwierzęta do menażerii i dbajcie o ich zadowolenie! 

Gdy uda wam się dotrzeć na miejsce, przyjdzie pora na znalezienie domu zwierzakowi! Użyjcie menażerii, aby przypisać zwierzę do nowego domu i wybrać mu imię spośród gotowej listy. (Jedna menażeria może mieć przypisanego tylko jednego zwierzaka). 

Gdy już się zadomowi, waszym zadaniem będzie zadbać, aby było zadowolone z życia na farmie. Dbajcie o samopoczucie zwierzaków, karmiąc je, głaszcząc lub tańcząc obok nich! Możecie też budować obiekty, z którymi będą wchodzić w interakcje.