Max Verstappen stworzył nową funkcję do F1 24

F1 24 oferuje zupełnie nowy system EA SPORTS Dynamic Handling, odświeżoną karierę i nie tylko. Na czym polega nowy mechanizm gry, stworzony przy udziale Maxa Verstappena? Oto szczegóły ujawnione przez Electronic Arts.
f1 24
f1 24

Dynamic Handling w F1 24

Nowa funkcja EA SPORTS Dynamic Handling, stworzona w ścisłej współpracy z Maxem, redefiniuje wrażenia z jazdy bolidem, zapewniając realistyczne i przewidywalne działanie przy sterowaniu zarówno kierownicą, jak i kontrolerem. 

Zupełnie nowa kinematyka zawieszenia, ulepszony model opon, zaawansowana symulacja aerodynamiki oraz nowe opcje ustawień silnika i bolidu poprawiają wrażenia z jazdy. Wszystkie aspekty jazdy zostały ulepszone: pokonywanie zakrętów, opory toczenia, ciśnienie w układzie hamulcowym, temperatura otoczenia i zmienne warunki. Dają one kierowcom natychmiastową informację zwrotną, dzięki której mogą optymalizować swoją jazdę.

Nowy model prowadzenia, oparty na systemie EA SPORTS Dynamic Handling, umożliwi graczom wykorzystanie bolidu do maksimum dzięki autentycznej fizyce dającej pewność siebie podczas ścigania się koło w koło z rywalami. Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny

Czytaj też: Polka powraca do Tekken 8

To jednak nie koniec nowości w F1 24. Ulepszenia torów i ich otoczenia wzbogacają wrażenia z tygodnia wyścigowego, jak na przykład na torze Silverstone, który otrzymał znaczącą aktualizację, zapewniającą dokładność odwzorowania toru. Zmiany na torach Circuit de Spa-Francorchamps, Lusail International Circuit i Jeddah Corniche Circuit sprawiają, że tory w grze wyglądają dokładnie tak jak ich rzeczywiste odpowiedniki. 

Ponadto nowy wymiar nadają grze próbki dźwięku pochodzące z transmisji F1, pokazujące, jak prawdziwi kierowcy reagują na wydarzenia na torze. Dodatkowo immersję w dniu wyścigu zwiększa nowy pakiet prezentacji transmisji i przerywniki filmowe.

Czytaj też: Nawet Iga Świątek nie uratuje TopSpin 2K25

W przebudowanym trybie kariery gracze mogą wcielić się w kierowców F1 z sezonu 2024, obiecujących zawodników ze świata F2 lub legendarne dawne sławy tego sportu. EA wymienia następujące zmiany trybu kariery:

  • Zyskaj uznanie: Buduj swoją reputację w padoku dzięki wykonywaniu zadań na torze. Zadania dnia wyścigu umożliwiają graczom skupienie się na fladze w szachownicę. Realizacja celów kontraktowych może pomóc w zawarciu nowej umowy lub utorować drogę do tajnych spotkań w celu wynegocjowania przejścia do zaciekłego rywala.
  • Ulepszenia w dziale badawczo-rozwojowym: Reputacja kierowcy wpływa również na wsparcie otrzymywane przez gracza od zespołu. Im lepsza reputacja, tym bardziej zmotywowany zespół. Gracze mogą zainwestować wszystkie zasoby w jedną innowację lub rozłożyć je na więcej sposobów, by uzyskać bardziej zrównoważony rozwój. 
  • Zdobywaj wyróżnienia: Oprócz osiągnięć krótkoterminowych każdy kierowca ma długoterminowe cele oparte na oczekiwaniach sezonowych. Mogą to być zarówno liczba finiszy w najlepszej 10, liczba pole position, jak i zdobycie mistrzostwa świata. 
  • Ścigaj się ze znajomym: Połącz siły lub ścigaj się jako rywal w karierze dwuosobowej, uwzględniającej wszystkie zmiany trybu kariery. Z uwagi na indywidualne cele kierowców gracze muszą zachować koncentrację, aby zostać kierowcą numer jeden w swoim zespole.
  • Kariera wyzwań: Doskonałe wprowadzenie przed rozegraniem sezonu składającego się z 24 wyścigów. Wciel się w rolę wybranego kierowcy F1 i weź udział w serii minisezonów, w których głosowanie społeczności decyduje o warunkach i torach na przyszłe zawody.