Czwarty sezon Diablo 4 wymyśla łupy na nowo

Diablo 4 wkrótce otrzyma nową aktualizację sezonową, która wprowadzi do gry “gruntowne zmiany dotyczące przedmiotów”. Czy Blizzardowi uda się choć jeden sezon gry, czy twórcy znów będą musieli czytać fora, żeby wiedzieć co zmienić?
diablo 4
diablo 4

Diablo 4: Łupy na nowo

Już 14 maja w Diablo 4 pojawi się największa z dotychczasowych aktualizacji. W Sezonie 4: Łupy na Nowo wprowadzone zostaną tak duże zmiany, że wdrażane będą one również w Sferze Wieczności (a nie tylko Sferze Sezonowej). Zmiany to przede wszystkim kompleksowa aktualizacja przedmiotów oraz nowe mechaniki Piekielnego Przypływu. Ponadto będzie można sprzymierzyć się z Żelaznymi Wilkami, by wspomóc ich w walcie z demonami Piekieł.

Czytaj też: Max Verstappen stworzył nową funkcję do F1 24

Blizzard ma nadzieję, że niezależnie od tego, czy macie ochotę stworzyć nową postać sezonową czy szukacie sposobów wzmocnienia postaci ze Sfery Wieczności, w sezonie 4 znajdziecie coś dla siebie. Dzięki nowym sposobom wykorzystywania i personalizacji przedmiotów oraz nowym aktywnościom w końcowej fazie gry macie zyskać możliwość ulepszenia i optymalizacji konfiguracji, która pasuje do indywidualnego stylu rozgrywki.

Czytaj też: Rozpoczął się Festiwal Rolnictwa na Steam i nawet nie wiedzieliście, że te gry warto sprawdzić

Jakie najważniejsze zmiany Blizzard wymienia dla czwartego sezonu Diablo 4? Oto co przekazują twórcy:

  • Aktualizacje przedmiotów: gruntownie zmieniliśmy sposób, w jaki gracze wchodzą w interakcję z przedmiotami, aby ulepszyć całą istniejącą mechanikę. Ograniczyliśmy liczbę podstawowych afiksów i ten system będzie od teraz prostszy. Naszym celem jest ułatwienie graczom porównywania przedmiotów i podejmowania decyzji, czy im się przydadzą. Ponadto przedmiot można teraz ulepszać i modyfikować, aby dopasować go do określonej konfiguracji.
  • Hartowanie: nowy system, który umożliwia graczom personalizowanie znalezionego wyposażenia. Aby zahartować przedmiot, udaj się do kowala i wybierz schemat hartowania. Spowoduje to dodanie do wyposażenia losowego afiksu ze schematu. Takie schematy można znaleźć w niemal każdym zakątku Sanktuarium.
  • Kodeks Potęgi: biorąc pod uwagę opinie graczy, wprowadziliśmy znaczne zmiany w Kodeksie. Od teraz wszystkie aspekty legendarne będą dodawane do Kodeksu Potęgi, aby umożliwić graczom naznaczanie wyposażenia najlepszą ich wersją. Noszenie w ekwipunku kryształów aspektów nie będzie już konieczne.
  • Potężniejsze afiksy: udostępniliśmy nowy i rzadki typ afiksu zwany potężniejszym afiksem. Można go znaleźć w starożytnych łupach w randze świata IV. Potężniejsze afiksy będą wyróżniać się wyższymi wartościami w porównaniu z ich standardowymi wersjami.
  • Doskonalenie: gdy gracz będzie miał już przedmiot ze wszystkimi pożądanymi afiksami, może przejść do procesu ich ulepszania, by uzyskać jeszcze wyższe wartości. Gdy gracz uzna, że jego konfiguracja jest gotowa i ma najlepsze możliwe przedmioty, może sprawdzić się w Dołach.
  • Doły: gracz, który do maksimum wykorzystał możliwości konfiguracji, może zmierzyć się z tym nowym systemem końcowej fazy gry, by odblokować rzadkie materiały rzemieślnicze i jeszcze bardziej udoskonalić wyposażenie.
  • Piekielne Przypływy: w tym sezonie zwiększamy intensywność Piekielnych Przypływów wieloma nowymi aktywnościami. Gracze natrafią na większą liczbę kultystów przyzywających demony oraz na proroków zagłady stworzonych z nieszczęśników, którzy wpadli w sidła Przypływu. Ci, którzy przetrwają wystarczająco długo w zaktualizowanej wersji Piekielnych Przypływów, zmierzą się z Piekielnymi, byłymi bohaterami Sanktuarium, którzy sprzymierzyli się z demonami Piekieł. Za pokonanie Piekielnego gracze otrzymają materiały, które umożliwią im odprawienie przeklętych rytuałów.
  • Przeklęte rytuały: to nieudane rytuały kultystów, które gracz może aktywować, aby przyciągnąć uwagę demonów i potworów oraz stoczyć z nimi bitwę. Jeżeli uda Ci się przetrwać natarcie demonów, wizytę złoży Ci Krwawa Pannica, zupełnie nowa minibosska Piekielnego Przypływu i ostateczne wyzwanie w tym nowym doświadczeniu.
  • Żelazne Wilki: Żelazne Wilki podjęły walkę z Piekłem i chcą skrócić Krwawą Pannicę o głowę. Dołącz do nich i poczyń postępy w aktywności sezonowej „Zew Wilków”, by zyskać honor. Dzięki niemu odblokujesz dostęp do nagród, które umocnią Twoją postać w trakcie postępów sezonowych.