Następny Tomb Raider będzie bardziej otwarty niż kiedykolwiek wcześniej

Jak będzie wyglądała kolejna gra z serii Tomb Raider? Jeden z informatorów twierdzi, że już to wie, a informacje przez niego przekazane mogą podzielić graczy. Czy seria potrzebuje formuły prawdziwe otwartego świata?
tomb raider
tomb raider

Otwarty Tomb Raider

Ostatnia odsłona Tomb Raider to zremasterowane trzy pierwsze odsłony gry. Tytuł od Saber Interactive przypadł do gustu graczom, którzy chętnie kupili produkcję i pokazali, że stara formuła tytułu bawi ich nawet dzisiaj. Nadchodząca, nowa odsłona Tomb Raider, która ma połączyć oryginalną Larę z nową, idzie jednak w innym kierunku.

Czytaj też: PlayStation Plus maj 2024 z polską grą, choć może to niepokoić

V Scooper, informator, który nie raz miał poprawne informacje na temat niewydanych gier, twierdzi, że wie, jak będzie wyglądała kolejna odsłona przygód archeolożki. Crystal Dynamics chce nas zabrać do Indii, a produkcja będzie oferowała w pełni otwarty świat. Poprzednia trylogia od tych deweloperów oferowała duże huby do eksplorowania, ale nigdy nie mogliśmy zwiedzać całej mapy, jak w GTA czy Just Cause.

Czytaj też: Zero zdziwienia, Todd Howard znowu kłamał w sprawie Starfield

W produkcji będziemy poruszać się za pomocą motocykla i spadochronu, a Lara wykorzysta znane dla siebie narzędzia do dostawania się do niedostępnych dla innych miejsc. Kiedy zagramy w nowego Tomb Raider? Deweloperzy wierzą, że gra będzie gotowa za mniej niż rok, ale jeszcze nie ma oficjalnej daty wydania, a wciąż mogą pojawić się jakieś niespodziewane problemy.

Czy takiej Lary Croft chcemy? Z jednej strony taka formuła może pasować do serii, ale z drugiej strony boję się, że tytuł bardzo szybko zamieni się w typowego open-worlda, gdzie co chwilę będziemy schylać się po kwiatki, aby wykonać jakieś wyzwanie.