Sromotna porażka PlayStation. Gracze Helldivers 2 pokazali firmie miejsce w galaktycznym szeregu

Gracze PC Helldivers 2 odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem nie podczas rozgrywki w ostatnim hicie, ale w prawdziwej bitwie z Sony. PlayStation ugięło się pod naporem negatywnych ocen graczy na Steam.
helldivers 2
helldivers 2

Helldivers 2 na PC bez PlayStation Network

Sony w ostatnich latach wykonało kilka działań, które mogą odrzucać od firmy. Niedawno wydawca prawdopodobnie wymusił ocenzurowanie kilku strojów bohaterki Stellar Blade, a w trakcie naszej majówki – niemalże zabił tytuł kandydujący do nagrody gry roku.

Czytaj też: PlayStation Plus maj 2024 z polską grą, choć może to niepokoić

Trzeciego maja gracze Helldivers 2 na PC przeczytali następujący komunikat:

Z powodów technicznych, w momencie premiery HELLDIVERS™ 2, zezwoliliśmy na tymczasowo opcjonalne łączenie kont Steam z PlayStation Network. Ten okres właśnie się kończy. Poniżej znajdują się szczegóły.  Łączenie kont jest niezwykle ważne dla ochrony naszych graczy i zapewnienia im bezpieczeństwa gwarantowanego na PlayStation i w grach PlayStation Studios. To najlepszy i główny sposób ochrony graczy przed niewłaściwym zachowaniem poprzez blokowanie osób nękających i psujących zabawę. Gwarantuje też graczom zablokowanym prawo do odwołania się.  W związku z tym, począwszy od 6 maja, wszyscy nowi gracze w HELLDIVERS™ 2 na platformie Steam będą musieli połączyć swoje konto Steam z kontem PlayStation Network. Obecni gracze przez Steam zaczną otrzymywać komunikaty o konieczności logowania się od 30 maja. Do 4 czerwca będą musieli połączyć swoje konto Steam z PlayStation Network.

Warto tutaj dodać, że PlayStation Network nie działa w każdym kraju na świecie, więc tytuł stałby się niegrywalny dla ponad 170 państw, w tym np. Ukrainy. Wszyscy nienawidzą dodatkowych kont, podawania maili czy wymuszania czegoś na nich. Reakcja społeczności znanej z doskonałej koordynacji wspólnych działań mogła być jedna – masowe zmiany ocen gry na Steam. Efekt? Z “Bardzo pozytywnych” ocen produkcja spadła na “mieszane”, a ostatnie recenzje do “przytłaczająco negatywnych”.

Czytaj też: Zero zdziwienia, Todd Howard znowu kłamał w sprawie Starfield

Sony w końcu zareagowało i postanowiło wycofać się z tej decyzji.

Przyznaję, że żałosne jest PlayStation piszące, że dopiero uczą się, co jest najlepsze dla graczy PC. Jeśli nikt w Sony nie wie takich podstawowych rzeczy, to znaczy, że zatrudniają chyba bardzo niekompetentnych ludzi? Albo kłamią, bo przecież ich gry doskonale wykorzystują wszystkie najnowsze technologie stosowane na komputerach… Co by nie kryło się za tym głupkowatym wpisem – Sony na pewno negatywne recenzje zabolały w portfel. Spadek gry na oceny “mieszane” znacząco wpływa na widoczność gry na platformie Valve, a tym samym na sprzedaż.

Społeczność Helldivers 2 organizuje się po raz kolejny i tym razem ich celem jest przywrócenie dobrych ocen gry na Steam. Ostatnie recenzje zaczynają powoli się poprawiać.