Absurdalnie dobry start Hades 2

Hades 2 to kolejna udana produkcja od Supergiant Games. Deweloperzy znów wydali hit, a warto pamiętać, że gra jest dopiero dostępna w fazie wczesnego dostępu. Jak tytuł radzi sobie na rynku?
hades 2
hades 2

Hades 2 przytłacza ocenami

Pierwszy sequel w historii studia Supergiant Games rozbudowuje najlepsze aspekty oryginalnego, boskiego dungeon crawlera typu roguelike i zaprasza graczy do udziału w zupełnie nowej, nieskończenie grywalnej i pełnej akcji przygodzie, w której mity o świecie podziemnym splatają się z opowieściami o czarach i magii.

Czytaj też: Sromotna porażka PlayStation. Gracze Helldivers 2 pokazali firmie miejsce w galaktycznym szeregu

Tym razem jako nieśmiertelna Księżniczka Podziemi odkrywać możemy jeszcze większy i bardziej szczegółowy świat starożytnych mitów, a także zmierzymy się z siłami samego Tytana Czasu. Podczas wyprawy niejednokrotnie przyjdzie nam wykorzystać potęgę Olimpu, a deweloperzy zapowiadają, że przygoda, która na nas czeka, pełna jest niezliczonych wyzwań i niebezpieczeństw.

Czytaj też: Zero zdziwienia, Todd Howard znowu kłamał w sprawie Starfield

Tytuł, póki co, dostępny jest w formie wczesnego dostępu. Co się zmieni w pełnej wersji?

Pełna wersja gry Hades II zawierać będzie bardziej dopracowany zestaw funkcji oraz bardziej rozbudowaną zawartość. Dodane zostaną również osiągnięcia na platformie Steam i prawdziwe zakończenie fabuły. W czasie trwania fazy wczesnego dostępu zamierzamy co kilka miesięcy publikować obszerne aktualizacje gry. Będą one wprowadzać nowe funkcje oraz dodatkową zawartość. Planowane są również niewielkie poprawki błędów. Pierwsza z wyżej wymienionych obszernych aktualizacji zostanie wydana jeszcze w tym roku.

Jak produkcja radzi sobie na rynku? Na razie deweloperzy mogą świętować, bo osiągnęli kosmiczny wynik 98 procent pozytywnych ocen na Steam. Jak to określa Steam, są to “przytłaczająco pozytywne” opinie. Co więcej, w produkcję na Steam gra coraz więcej osób i na ten moment rekord wynosi 79 276 osób grających na raz. Dla porównania, w Hades 1, które zadebiutowało początkowo tylko na Epic Games Store, grało jednocześnie maksymalnie 37 749 osób.