Doskonała cena The Rogue Prince of Persia zachęci do gry w niegotowym stanie

Deweloperzy z Evil Empire tworzą aktualnie The Rouge Prince of Persia. Trzeba przyznać, że ich doświadczenie w projektach indie chyba wpływa na Ubisoft, ponieważ wydawca postępuje dokładnie tak, jak zachowują się młodzi deweloperzy, którzy muszą perfekcyjnie dobrać każdy element związany z wydaniem gry.
the rouge prince of Persia
the rouge prince of Persia

The Rogue Prince of Persia jak prawdziwy indyk

Do tej pory jestem trochę zdziwiony tym, że to twórcy Dead Celle tworzą nową odsłonę Prince of Persia. Wygląda na to, że Ubisoft tak bardzo ufa ekipie, że podejmuje dokładnie takie decyzje, jakie należałoby podjąć będąc studiem niezależnym. Jeśli tylko The Rogue Prince of Persia będzie oferowało dobrą jakość to będzie ogromnym hitem!

Czytaj też: O Marvel Rivals nie usłyszycie nic złego, bo Chiny zabraniają tego streamerom

Nowy zwiastun The Rouge Prince of Persia ujawnia nową datę premiery, która została zmieniona na 27 maja 2024. Skąd taka zmiana? Aby nie konkurować z innym porządnym tytułem niezależnym – Hades 2! To ruch dokładnie w stylu studiów niezależnych. Ale to nie koniec. Tytuł wydany zostanie w formie wczesnego dostępu. Znów – domena niezależnych, mniejszych deweloperów, choć ostatnio większość gier AAA wygląda jak wczesny dostęp…

Dlaczego wczesny dostęp? Chcemy współpracować ze społecznością, aby stworzyć najlepszą wersję gry, jaką będziemy w stanie. Wierzymy, że stworzyliśmy świetne podstawy rozgrywki i mamy plany na ich rozbudowę, ale wiemy, jak cenny jest też bezpośredni udział użytkowników w tym procesie. Wczesny dostęp sprawi, że wersja 1.0 będzie zapewniać najlepsze możliwe wrażenia z rozgrywki. Przez 4 lata pracowaliśmy nad aktualizacjami popremierowymi oraz dodatkami DLC do innej gry akcji roguelite, która również przeszła etap wczesnego dostępu. Mieliśmy okazję zajrzeć za kulisy jednego z najlepszych tytułów roguelite i docenić efektywność wczesnego dostępu, a także znaczenie otwartej komunikacji między zespołem deweloperskim a graczami. Tego samego chcemy dla „The Rogue Prince of Persia”.

Czytaj też: Bloodborne Kart dostępne już do dodania do wishlisty na Steam

Zaskakuje również cena The Rouge Prince of Persia. Gracze dopytywali deweloperów, ile będzie trzeba zapłacić za tę produkcję. Padały stawki od 30 do nawet 60 dolarów. Deweloper określający się “triple I” wyśmiał te pomysły i ogłosił, że tytuł we wczesnym dostępie będzie dostępny za 20 dolarów!

Czy cena gry ulegnie zmianie podczas i po wczesnym dostępie? Nasz aktualny plan zakłada, że zawartości w wersji 1.0 będzie dwa razy więcej niż we wczesnym dostępie, dlatego też niewykluczone, że cena ulegnie zwiększeniu, aby właściwie odzwierciedlać rozmiary gry. Wszelkie podwyżki będą jednak, rzecz jasna, ogłaszane odpowiednio wcześniej!