To nie koniec zniewalającego Stellar Blade

Nowa marka z Korei Południowej podbiła serca graczy. Stellar Blade ma duże szanse na kontynuację, a deweloperzy nie wykluczają również portowania gry na inne platformy. Czego dowiedzieliśmy się z raportu finansowego studia?
stellar blade
stellar blade

Stellar Blade przebiło oczekiwania

Okazuje się, że deweloper Stellar Blade, Shift Up, rozważa stworzenie wersji gry na PC, a także jej kontynuację! Informacja ta pochodzi z raportu opublikowanego na południowokoreańskiej stronie internetowej zajmującej się finansami tamtejszych firm, zmierzających na giełdę. Według raportu, ShiftUp planuje dalszy rozwój i zamierza wypuszczać nową grę co dwa lub trzy lata. Obecnie studio pracuje nad nowym IP o nazwie Project Witches, które będzie grą cross-platformową, dostępną na urządzenia mobilne, PC oraz konsole.

Czytaj też: Nastąpiły zmiany w Diablo 4 i produkcja choć raz nie zbiera mieszanych ocen

Z doniesień wynika także, że sprzedaż Stellar Blade przewyższyła oczekiwania. W niektórych regionach gra znajduje się na szczytach list sprzedaży od momentu premiery, która miała miejsce 26 kwietnia, wyłącznie na PlayStation 5. Postapokaliptyczny Slasher zdobył ogromną popularność w ostatnich tygodniach, co wyraźnie wzmocniło pozycję ShiftUp na rynku, umożliwiając deweloperem pewniejszy, potencjalny podbój koreańskiej giełdy. Aktualnie deweloperzy, po ogromnym sukcesie swojej gry, dążą do wzmocnienia swojego zespołu. Poszukiwani są nowi pracownicy, którzy będą dołączali do kolejnych projektów studia.

Czytaj też: Prince of Persia The Lost Crown z darmową zawartością dla wytrwałych

Wersja PC Stellar Blade zapewne ucieszy osoby, które są zniesmaczone zachowanie studia, które w materiałach promocyjnych przedstawiło stroje oraz poziom przemocy, które nie odzwierciedlają rzeczywistości. Wiele ze strojów Eve zostało ocenzurowanych, a krew lejąca się strumieniami jeszcze nawet w demie gry – również została została zminimalizowana. Moderzy zapewne będą w stanie przywrócić oryginalny stan gry.