Szturm przyszłości kontynuuje historię Battlefield 2042

Do Battlefield 2042 zmierza Szturm przyszłości. Na czym będzie polegało to nowe, ograniczone czasowo wydarzenie w grze? Deweloperzy z DICE przedstawili szczegóły. Dołączycie do Joint Task Force 7!
battlefield 2042
battlefield 2042

Battlefield 2042 z nowym wydarzeniem

„Szturm przyszłości” kontynuuje historię globalnej walki o zasoby w Battlefield 2042. Dzięki Mandatowi Narodów podczas tego ograniczono czasowego wydarzenia w grze pojawi się nowy sojusz z jej uniwersum. Po globalnym ataku Koalicji Tysiąca Płatków frakcja ta stała się symbolem nadziei dla rozbitych sił UE, gdyż Joint Task Force 7 reprezentuje siedem pierwszych krajów, które utworzyły Mandat Narodów. Ostatnio ten zespół uderzeniowy miał za zadanie przejąć i zabezpieczyć stacje pogodowe Arkangel, aby nie wpadły one w ręce Koalicji.

Czytaj też: To nie koniec zniewalającego Stellar Blade

„Szturm przyszłości” jest częścią trwającego właśnie sezonu 7.: „Punkt zwrotny” i będzie dostępny dla wszystkich graczy od 28 maja do 10 czerwca 2024 roku.

Czytaj też: Jeśli gry PlayStation to interaktywne filmy, to Hellblade 2 jest krótką reklamą

Grając w „Szturm przyszłości”, możecie się spodziewać walki na bliskim dystansie w trybach 4 na 4 i 8 na 8. Skupia się on przede wszystkim na intensywnej grze zespołowej, gdzie współpraca i umiejętności są kluczowe, by osiągnąć zwycięstwo. 

Po powaleniu żołnierz nie utraci przytomności, a będzie mógł nadal się czołgać i być reanimowany. Jeśli jednak zginie, będąc w tym stanie, wróci do walki w formie drona zwiadowczego OV-P, z którego gracz będzie mógł obserwować działania swojej drużyny i przekazywać jej kluczowe dla zwycięstwa informacje. Po rozpoczęciu następnej rundy wszyscy członkowie drużyny ponownie staną do walki, chyba że znów zostaną powaleni lub runda dobiegnie końca.

Każda runda trwa tylko 90 sekund. Każda decyzja, którą podejmiecie wraz z drużyną, wpłynie na powodzenie waszej misji. Co trzy rundy załączy się runda uderzeniowa, podczas których wszyscy gracze otrzymają to samo wyposażenie, wybrane z listy stworzonej przez twórców. Ma to sprawdzić waszą umiejętność adaptacji.

Poza tym w drużynach może znajdować się tylko jeden specjalista, a ich członkowie znają skład wrogiego oddziału. Pozwoli wam to na strategiczny dobór postaci, które pozwolą na skontrowanie przeciwników. 

Celem każdej rundy w trybie „Szturmowcy” jest przejęcie celu lub wyeliminowanie wszystkich wrogów – osiągnięcie któregokolwiek z nich zapewni wam zwycięstwo. Pierwsza drużyna, która wygra 6 rund, zwycięża!

Tryb „Szturmowcy”  jest dostępny na mapach:

 • Stadion​
 • Rozłam​
 • Punkt zapalny​
 • Kanały Nouszahr​
 • Powrót​
 • Spisek​
 • Przystań
 • Port Arica​
 • Szpica
 • Ekspozycja
 • Valparaiso