Nowy finał w Destiny 2 dostępny

Destiny 2 Ostateczny kształt to kolejny dodatek, w którym gracze zobaczą następny finał swojej przygody w grze. Wcześniej DLC wyciekło przez chmurę Sony, ale tak naprawdę to od dziś dopiero produkcja oficjalnie ruszyła.
destiny 2
destiny 2

Ogólnoświatowa premiera dodatku Destiny 2 – Ostateczny kształt

Bungie udostępniło na wszystkich platformach nowy dodatek Destiny 2 Ostateczny kształt. W ostatnim rozdziale sagi Destiny o Świetle i Ciemności, Ostatecznym kształcie, Strażnicy staną w obliczu zagłady, stawiając czoła swojemu największemu wrogowi, jakim jest Świadek, i zakończą wojnę Światła i Ciemności.

W Ostatecznym kształcie Strażnicy wezmą udział w heroicznej bitwie, aby pokrzyżować pokrętne plany Świadka dotyczące losów wszechświata. Podczas swojej podróży wejdą do wnętrza legendarnego Wędrowca i odkryją nowe miejsce docelowe – Blade serce. W trakcie pogoni za Świadkiem przez Blade serce Strażnicy zgromadzą sojuszników Straży Przedniej i zmierzą się z nowymi i znanymi wrogami.

Czytaj też: Fatalne wieści o Kingdom Come 2 na konsolach

Aby walka z ostatecznym wrogiem mogła zakończyć się sukcesem, wraz z premierą Ostatecznego kształtu Strażnicy uzyskają dostęp do wcześniej nieznanych mocy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest podklasa pryzmatyczna. Powstała z energii Światła i Ciemności pryzmatyczność pozwoli graczom łączyć elektryczność, słońce, próżnię, stazę i pasmo w spersonalizowaną podklasę własnego projektu. Zadając odpowiednio dużo obrażeń od Światła i Ciemności, Strażnicy zyskają transcendencję. To z kolei zapewni im dostęp do nowych granatów zadających obrażenia od Światła i Ciemności, premie do obrażeń od broni i nie tylko.

Pryzmatyczność została zaprojektowana, aby zapewnić graczom więcej opcji w tworzeniu konfiguracji z większym wyborem fragmentów i miejsc niż w przypadku innych podklas. W połączeniu z nowymi egzotycznymi przedmiotami klasowymi, które pojawią się w Ostatecznym kształcie (po jednym dla każdej klasy), gracze będą mieli więcej możliwości wyrażenia siebie niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj też: Baldur’s Gate 3 jest tak idealną grą, że nawet zaoferuje na konsolach coś, co rzadko się zdarza

Po konfrontacji Strażników ze Świadkiem w Destiny 2: Ostatecznym kształcie, 11 lipca ukaże się pierwszy z przygotowanych przez Bungie epizodów zatytułowany Echa. W tym pierwszym z trzech niezależnych epizodów, które zostaną udostępnione w roku Ostatecznego kształtu, Strażnicy wyruszą po nową przygodę, będącą następstwem konfrontacji ze Świadkiem. Pełne nowych historii, aktywności i nagród Echa będą składać się z trzech aktów, które ukażą się pomiędzy 11 czerwca a początkiem października.