The Elder Scrolls Online Gold Road już dostępne wraz z ogromną aktualizacją

Odkryjcie tajemnicę Zapomnianego Księcia w The Elder Scrolls Online: Gold Road i 42. aktualizacji podstawowej wersji gry, już dostępnych na PC i Mac. Jakie przygody tym razem będą czekać w sieciowej odsłonie legendarnej serii RPG?
the elder scrolls gold road
the elder scrolls gold road

Co nowego w The Elder Scrolls Online Gold Road?

The Elder Scrolls Online: Gold Road jest już dostępne na PC/Mac, Steam i w Epic Game Store. Ten nowy rozdział The Elder Scrolls Online wprowadza nową strefę do zbadania, West Weald, a także nowy system do opanowania, zwany Scribing. Kończy też historię Ithelii, Zapomnianego Księcia, która rozpoczęła się w sadze Cień nad Morrowind z roku 2023.

Czytaj też: Fatalne wieści o Kingdom Come 2 na konsolach

W The Elder Scrolls Online: Gold Road możecie wyruszyć do serca coloviańskiej kultury Cesarskich, ujawniając jednocześnie tajemnicę powrotu nigdy wcześniej niewidzianego daedrycznego księcia – Ithelii. Chociaż Gold Road kontynuuje (i kończy) wątek Cienia nad Morrowind rozpoczętego w roku 2023, możecie przeżyć i cieszyć się fabułą najnowszego rozdziału bez konieczności rozgrywania jakiejkolwiek wcześniejszej zawartości z gry.

Scribing to całkiem nowy system wprowadzony w Gold Road, który daje wam możliwość wytwarzania i personalizowania własnych zdolności. W Scribing możecie wybrać podstawowy Grimoire i dostosować go skryptami, aby stworzyć zdolność idealnie dopasowaną do waszego stylu gry i konfiguracji postaci.

Czytaj też: Baldur’s Gate 3 jest tak idealną grą, że nawet zaoferuje na konsolach coś, co rzadko się zdarza

Wraz z tym nowym systemem odkryjecie ciekawą serię zadań, w której możecie odtworzyć starożytne Scholarium, zanurzając się jeszcze głębiej w tajemnice tamrielskiej magii. Czy szukacie większej mocy, uniwersalności czy okazji role-playowych, Scribing to potężny nowy sposób na dostosowanie waszych postaci i grania tak, jak chcecie. 

W 42. aktualizacji dokonaliśmy szeregu usprawnień poczty w grze, koncentrując się głównie na jej interfejsie i powiadomieniach. Dodaliśmy kategorie (poczta gracza, poczta systemowa i alerty systemowe), poprawiliśmy sortowanie, dodaliśmy podgląd załączników i wyświetlanie przestrzeni ekwipunku. Aktualizacja ta dodaje też opcję „Delete After Claim” (usuń po odebraniu), która pozwala mieć pod kontrolą wszystkie skrzynki odbiorcze, opcję „Take All” (weź wszystko) oraz powiadomienia dla poczty z załącznikami. Co więcej, wiadomości od waszych Hirelings będą teraz automatycznie zapisane w Lore Library, w kategorii „Hireling Correspondence” (korespondencja z Hirelings). I wreszcie, chcąc poprawić wydajność i stabilność serwerów, wraz ze zmianami w 42. aktualizacji pojawią się skrócone czasy wygasania poczty, w zależności od jej typu.

The Elder Scrolls Online: Gold Road jest już dostępne na PC/Mac, a na Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5 pojawi się 18 czerwca.