Duża, letnia aktualizacja GTA Online pożegnaniem przed GTA 6?

Rockstar przedstawił swój plan na lato z GTA Online. Tym razem nie będzie powtarzania tych samych misji, a deweloperzy planują wprowadzić do rozgrywki trochę większe zmiany. Co szykują?
gta
gta

Duża aktualizacja GTA Online

Tego lata w ramach kolejnej dużej aktualizacji GTA Online zapolujecie na łotrów i wyczyścicie ulice południowego San Andreas z przeróżnych szumowin dzięki własnej firmie zajmującej się chwytaniem przestępców. Tymczasem w mieście Vincent potrzebuje pomocy z narzucaniem swego autorytetu z dala od wścibskiego wzroku władz — usiądźcie za kierownicą swego podrasowanego Cruisera i wykonujcie przeróżne policyjnopodobne działania w całym Los Santos. Oprócz tego wykorzystajcie nowe narzędzia i rekwizyty, żeby tworzyć w kreatorze własne, emocjonujące wyścigi driftowe i równoległe. Te i inne atrakcje czekać na was będą w tym miesiącu.

Czytaj też: Promowania wyścigów w Red Dead Online to się nie spodziewaliście

Aktualizacja GTA Online, która ukaże się latem, wprowadzi także kolekcję nowych pojazdów do podziwiania i zbierania, zwiększy nagrody za różne istniejące tryby i misje, w tym zlecenia taksówkarskie, wyścigi bolidów, Operację: Niedokończone sprawy i nie tylko.

Nowe funkcje i opcje kreatora rozbudują i tak bogaty już wachlarz narzędzi, którymi społeczność gry tworzy mistrzowskie dzieła. Są wśród nich m.in. możliwość projektowania wyjątkowych wyścigów driftowych i równoległych oraz nowe ozdoby rozmieszczenia — od kierowców kręcących bączki do podskakujących lowriderowców, animacji tłumu i nie tylko.

Dodatkowo testowanie wyścigów stanie się prostsze, ponieważ teraz można uruchamiać test z dowolnego punktu kontrolnego. Twórcy dostaną też opcję ścigania się przez kilka rund, zanim wyłoniony zostanie zwycięzca, oraz nowe ulepszenia, które pomogą społeczności tworzyć i udostępniać niesamowite wyścigi, deathmatche i nie tylko.

Czytaj też: Nowy finał w Destiny 2 dostępny

Wśród zmian znajdować się będzie dłuższy czas misji sprzedaży, żeby ułatwić samotnym graczom wykonanie misji sprzedaży towaru z wytwórni klubów motocyklowych i bunkrów. Oprócz tego przekąski będą się automatycznie uzupełniać w czasie rozpoczynania większości misji, możliwości defensywne i pancerz Sparrowa i Bombushki zostaną wzmocnione i nie tylko.

Członkowie GTA+ na PS5 i Xbox Series X|S będą mogli w ramach korzyści członkowskich odebrać darmowego Överflöda Pipistrello (supersamochód) w dniu premiery letniej aktualizacji — o tydzień wcześniej niż reszta graczy.