GOG zacznie wkrótce usuwać zapisy w chmurze

Jeśli posiadacie jakieś zapisy w chmurze na platformie GOG, to musicie je czym prędzej przejrzeć. CD Projekt poinformował bowiem, że wkrótce rozpocznie się proces kasowania danych. Skąd taka decyzja?
Gog
Gog

Zapisy w chmurze na GOG z limitem

Jeśli korzystacie z GOG Galaxy i trzymacie zapisy swoich gier w chmurze, to musicie je przejrzeć. Po 31 sierpnia 2024 roku, zapisy trzymane nie na waszych komputerach, przekraczające limity 200 MB na grę zostaną usunięte. Pliki przechowywane lokalnie na komputerze oczywiście nie znikną.

Czytaj też: Promowania wyścigów w Red Dead Online to się nie spodziewaliście

Dlaczego GOG ogranicza miejsce na dane? Firma tłumaczy to następującymi słowami.

Wraz ze wzrostem rozmiaru i liczby gier rośnie zapotrzebowanie na usługę Cloud Storage. Limity te zapewniają, że wszyscy gracze mają dostęp do wystarczającej i możliwej do zarządzania przestrzeni na swoje postępy w grze, a my utrzymujemy związane z tym koszty pod kontrolą. Optymalizując alokację przestrzeni dyskowej, naszym celem jest dalsze zapewnianie każdemu niezawodnej i przyjaznej dla użytkownika platformy.

Po 31 sierpnia 2024 roku GOG rozpocznie usuwanie plików z usługi Cloud Storage. Przede wszystkim usunięte zostaną niepotrzebne pliki – rzeczy, które w ogóle nie są związane z grą, ale trafiły do ​​folderu Cloud Save. Następnie usunięte zostaną pliki zapisu gry, zaczynając od najstarszego i kończąc, gdy pozostałe pliki zmieszczą się w limicie alokacji.

Czytaj też: Nowy finał w Destiny 2 dostępny

Co zrobić, żeby nie stracić plików? Możecie najpierw utworzyć kopię zapasową zapisów w chmurze bezpośrednio w GOG GALAXY – oto jak to zrobić. Po pobraniu plików zapisu na własny komputer zalogujcie się do GOG, otwórzcie Zarządzanie zapisami w chmurze, przejrzyjcie zapisane dane i usuńcie niepotrzebne pliki lub stare zapisy.