Kiedy kolejny Fallout? Todd Howard się nie śpieszy

Todd Howard niedawno udzielił obszernego wywiadu, w którym omówił przyszłość i teraźniejszość serii Fallout. Jednym z tematów była kolejna gra z tej serii. Odpowiedź Howarda nie przynosi wiele nadziei na rychłe pojawienie się nowego tytułu.
fallout
fallout

Fallout 5 nie nadejdzie szybko

W godzinnym wywiadzie, Todd Howard szczegółowo omówił wiele kwestii związanych z grami Bethesda Game Studios. Podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kolejnych odsłon serii, ujawniając między innymi, że planuje wprowadzać płatne rozszerzenia do Starfield przynajmniej raz w roku.

Czytaj też: Nowa mikrotransakcja w Overwatch 2 ratuje życie

Czytaj też: Co łączy TopSpin 2K25 i Gucci?

Najciekawszą częścią rozmowy dla wielu była kwestia nowej gry z serii Fallout. Howard przyznał, że „Fallout nigdy nie był bardziej popularny” niż teraz, głównie dzięki sukcesowi serialu na Amazon Prime. Docenił, że miliony nowych graczy dołączyły do zabawy w ostatnich miesiącach, ale zaznaczył, że nie zamierza spieszyć się z wydaniem nowej gry, aby odpowiedzieć na ten nagły, nie końca spodziewany, entuzjazm.

Todd Howard podkreślił, jak ważne jest, aby każda nowa gra była dopracowana i spełniała wysokie oczekiwania fanów, zamiast być wydana w pośpiechu. Patrząc jednak na ostatnie produkty studia, z tej wypowiedzi można się tylko zaśmiać. Starfield to wielka porażka, a do tego Bethesda już teraz sprzedaje pojedyncze misje za siedem dolarów. Ostatnie recenzje produkcji sci-fi na Steamie są “w większości negatywne”. Tylko 28 procent graczy ocenia w ostatnim czasie grę pozytywnie.