EA Sports przedstawia nową drogę do kariery w branży gier

EA Sports wspiera ambitnych zawodowców, którzy chcą pracować w branży gier wideo. W jaki sposób można uzyskać pracę w gamedevie, za pomocą programu wprowadzonego kilka lat temu przez Elektroników?
ea sports
ea sports

Akademia EA Sports

Dla ambitnych profesjonalistów marzących o pracy w branży gier, EA SPORTS otwiera drzwi poprzez swój program Akademii EA SPORTS. Program ten, uruchomiony w 2017 roku, oferuje osobom z różnych branż możliwość wejścia do świata gier, niezależnie od ich dotychczasowych doświadczeń zawodowych.

Czytaj też: Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition zapowiada się zaskakująco dobrze

Akademia EA SPORTS działa w studiach firmy w Vancouver i Orlando, przyciągając osoby zainteresowane zarządzaniem i rozwojem projektów. Jest to kluczowy obszar dla sukcesu gier, ponieważ dyrektorzy rozwoju dbają o terminowość premier i jakość produkcji, które trafiają do rąk setek milionów graczy na całym świecie. Uczestnicy programu korzystają z nowoczesnych modeli budowy zespołów, warsztatów rozwijających wiedzę, programów mentorskich oraz możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia.

Program Akademii jest przeznaczony zarówno dla świeżo upieczonych absolwentów, jak i profesjonalistów na początku swojej kariery, którzy chcą zmienić branżę. Joseph Barrett, były producent sportowych programów telewizyjnych, a obecnie członek zespołu produkcyjnego EA SPORTS College Football, ukończył Akademię w 2022 roku. Barrett podkreśla, że program dał mu „czas, wsparcie i szkolenie potrzebne, aby zyskać pewność siebie i przyzwyczaić się do nowego stanowiska, co otworzyło nowy rozdział w jego karierze”.

Czytaj też: Podwójna stawka podczas specjalnego wydarzenia w Apex Legends

Od momentu powstania Akademii, program ten cieszy się dużym powodzeniem. W latach 2021-2022 większość uczestników programu została zatrudniona na pełny etat. Mariana Veras, dyrektor rozwoju EA SPORTS UFC, wspomina, jak Akademia umożliwiła jej przejście z branży konsultingowej do gier, dając szansę na karierę, o której zawsze marzyła. Również Rod Murray, obecnie menedżer rozwoju EA SPORTS Madden NFL, oraz Vinu Samarasekera, menedżerka rozwoju w EA SPORTS FC, podkreślają, jak program pomógł im zdobyć mentorów i niezbędne umiejętności do sukcesu w nowej branży.

John Shepherd, wiceprezes EA SPORTS FC i jeden z głównych sponsorów programu, zapowiada dalszy rozwój Akademii, zarówno pod względem treści, jak i zasięgu geograficznego. Program ten oferuje doskonałą okazję dla utalentowanych osób na zdobycie wiedzy i pewności siebie potrzebnej do rozpoczęcia kariery w branży gier. Sukcesy uczestników programu na stanowiskach w EA SPORTS są najlepszym dowodem na jego skuteczność.

Dla tych, którzy są gotowi na kolejny krok w swojej karierze i chcą wejść do świata gier, Akademia EA SPORTS przyjmuje w tym roku zgłoszenia do 26 czerwca.