Fortnite: Reaktywacja może spodobać się weteranom tego Battle Royale

Nowa mapa. Nowy tryb. Fortnite: Reaktywacja to nowy, dynamiczny trybie Battle Royale z klasycznymi broniami, klasycznymi lokacjami i klasycznym klimatem dla was oraz waszego oddziału. Reaktywacja wejdzie do gry w sobotę 22 czerwca, zaraz po godzinie 20:00 czasu polskiego.
fortnite
fortnite

Fortnite: Reaktywacja jak początek gry

W Fortnite: Reaktywacja członkowie oddziału powracają do gry po likwidacji, o ile przetrwa choć jedna osoba z drużyny. Reaktywacja to przygoda dla 40 graczy na mniejszej mapie ze znanymi lokacjami, takimi jak Wykrzywione Wieże i Sklepowa Sadyba. Zlikwidowanie całej drużyny oznacza koniec gry!

Czytaj też: Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition zapowiada się zaskakująco dobrze

W tej przygodzie z opcjami uzupełniania lub braku uzupełniania oddziałów macie do dyspozycji automatyczny restart, dlatego agresywne zagrania mogą się opłacić. Jeśli reszta oddziału polegnie, drużynowy ocaleniec musi mieć oczy dookoła głowy, ponieważ ich przetrwanie zależy od tego, czy pozostanie w grze! Oto, jak to działa:

  • Gdy gracz zostanie zlikwidowany, jego indywidualny licznik restartu rozpoczyna odliczanie. Gdy skończy odliczać, gracz wróci do gry!
  • Liczniki restartu zaczynają odliczanie od 30 sekund i wydłużają je do 40 sekund wraz z upływem czasu gry. 
  • Pozostali członkowie drużyny mogą skrócić odliczanie o 2 sekundy, powalając przeciwnika, o 4 sekundy, likwidując wroga, i o 10 sekund, wykańczając cały wrogi oddział. 
  • Gdy gracze zostaną powaleni, mogą od razu uruchomić licznik czasu restartu zamiast czekać na zreanimowanie. 
  • Pod koniec meczu restarty zostaną wyłączone i nie będzie można przywrócić do gry utraconych członków drużyny. 

Czytaj też: Podwójna stawka podczas specjalnego wydarzenia w Apex Legends

W Reaktywacji można zdobywać Korony Zwycięzcy, które działają tak samo jak w standardowym Battle Royale lub Zero Budowania. Po zrestartowaniu startujecie ze zwykłym karabinem szturmowym i (tylko w BR) 100 jednostkami drewna. Po zlikwidowaniu gracze pozostawiają małe mikstury osłony, średnie naboje, lekkie naboje, naboje do strzelby i (tylko w BR) 50 jednostek każdego materiału budowlanego. A do tego cały ich ekwipunek.