Moderzy stają na głowie, aby przywrócić The Crew 1 do życia

The Crew 1, w wyniku skandalicznego ruchu ze strony Ubisoftu, jest dziś niegrywalne. Wszyscy stracili dostęp do tej produkcji, a wydawca zrobił wszystko, aby nie dało się ponownie zagrać w ten tytuł. Czy jednak, aby na pewno?
the crew
the crew

The Crew 1 z emulatorem serwera

Ubisoft 31 marca 2024 roku wyłączył serwery gry The Crew, co sprawiło, że produkcja stała się całkowicie niegrywalna dla wszystkich posiadaczy cyfrowej i pudełkowej wersji. Tytuł nie posiada opcji grania offline, więc gra przepadła.

Choć większość graczy przeniosła się do kolejnych części serii, takich jak The Crew 2 i The Crew Motorfest, to jednak skandaliczna sytuacja z pierwszą częścią produkcji sprawia, że można zastanawiać się jaki los czeka kolejne tytuły z tej serii? Czy Ubisoft zacznie nam odbierać inne gry?

Czytaj też: Fortnite: Reaktywacja może spodobać się weteranom tego Battle Royale

Na szczęście, moderzy nie zamierzają się poddać i dalej pracują nad przywróceniem The Crew 1 do życia. Na YouTube pojawił się film użytkownika whammy4, w którym demonstruje grę działającą na emulatorze serwera. Wideo przedstawia podróż z Detroit do Black Hills, a większość funkcji wydaje się działać poprawnie.

Czytaj też: Ubisoft musiał obniżyć cenę Prince of Persia The Lost Crown

Obecnie nie jest znana data udostępnienia emulatora serwera dla szerszej publiczności. Mimo to, gracze z nadzieją obserwują postępy moderów. Wspaniale przygotowany świat pierwszej części The Crew broni się do dzisiaj i szkoda byłoby utracić taki tytuł na zawsze.