Stalker na PS5 otrzymał coś czego konsolowcy mogą zazdrościć pecetowcom

Stalker 2 jeszcze jest w produkcji, ale deweloperzy zadbali o to, abyśmy mieli co robić na konsolach już teraz. Trzy gry z serii są od jakiegoś czasu dostępne na PlayStation i Xbox, a teraz stały się jeszcze lepsze dzięki modom!
stalker
stalker

Stalker na konsolach ze wsparciem modów

Istnienie klasycznych Stalkerów w wersji na konsole udało się dość dobrze utrzymać w tajemnicy. Choć na jakieś pół roku przed premierą do sieci trafiło kilka zrzutów ekranu z konsolowego portu trylogii to jednak nikt nie potrafił wtedy ostatecznie zdecydować, czy to prawdziwe zrzuty ekranu czy ktoś się bawił Photoshopem.

Czytaj też: Ubisoft musiał obniżyć cenę Prince of Persia The Lost Crown

Gdy gry nagle pojawiły się w cyfrowych sklepach PlayStation Store i Xbox Store – wielu było zaskoczonych. Dziś zarówno Stalker: Shadow of Chornobyl, Clear Sky oraz Call of Prypiat możemy kupić w jednym zestawie lub każdą część osobno.

Czytaj też: Moderzy stają na głowie, aby przywrócić The Crew 1 do życia

Teraz to wydanie gry staje się jeszcze lepsze! Deweloperzy stworzyli narzędzia umożliwiające publikowanie modyfikacji na konsolach! Pierwsze modyfikacje pojawiają się już teraz do Stalker Shadow of Chornobyl. Na specjalnej stronie do przeglądania modów odnaleźć można teraz poprawki tekstur, dźwięków czy nowe modele. To dopiero początek pracy społeczności i zapewne w przyszłości możemy spodziewać się wielu innych modyfikacji. Kolejna gra dostępna na konsolach, która ma również otrzymać podobne narzędzie to Baldur’s Gate 3.