Steam widzi teraz całą waszą rozgrywkę – co wprowadza nowa funkcja?

Valve wprowadza rewolucyjną funkcję nagrywania rozgrywki na Steamie, oferując graczom nowe narzędzia do przechwytywania i udostępniania najlepszych momentów z ich gier. Funkcja jest obecnie testowania w wersji beta.
steam
steam

Steam nagrywa!

Valve wprowadza nową funkcję nagrywania rozgrywki na Steamie, która z pewnością zachwyci graczy na całym świecie. Od przechwytywania najlepszych momentów po dokumentowanie całych kampanii – nowe narzędzia oferują mnóstwo możliwości dla każdego miłośnika gier wideo. Dzięki trybowi nagrywania w tle, gracze nigdy nie przegapią żadnej chwili. Rozgrywka jest ciągle zapisywana na preferowany dysk, nie przekraczając określonego przez użytkownika czasu trwania ani ograniczeń miejsca. Dla tych, którzy wolą ręczne sterowanie, dostępny jest tryb nagrywania na żądanie – można go uruchomić i zatrzymać w dowolnym momencie. Funkcja osi czasu Steam oraz znaczniki wydarzeń pozwalają szybko odnaleźć kluczowe momenty w nagraniach, co jest niezwykle przydatne podczas przeglądania swoich osiągnięć i najlepszych akcji.

Czytaj też: Ogromny skok popularności konsolowego akcesorium u użytkowników Steam

Funkcja powtarzania umożliwia graczom szybkie przeskakiwanie w czasie, co jest idealne do sprawdzenia, co poszło nie tak w danym momencie rozgrywki, np. gdy postać zginęła, lub przypomnienia sobie dialogu z NPC. Opcja ta jest dostępna w nakładce Steam dla każdej gry, co zapewnia maksymalną wygodę. Zachowujcie tylko te nagrania, które naprawdę się dla was liczą. Steam oferuje narzędzia nieobciążające zasobów, aby ułatwić znajdowanie i wycinanie odpowiednich momentów z rozgrywki, które można później edytować i udostępniać. Nowa funkcja Steam umożliwia wygodne wysyłanie klipów. Gracze mogą przesyłać swoje nagrania tam, gdzie chcą – do znajomych na czacie jednym kliknięciem lub publicznie, aby cały świat mógł zobaczyć ich najlepsze momenty.

Możliwość łatwego wysyłania materiałów ze Steam Decka na komputer lub urządzenie mobilne to kolejny atut. Nowe menu “Zapisz/udostępnij” dostępne podczas i po rozgrywce umożliwia jeszcze łatwiejsze zarządzanie nagraniami. Oś czasu Steam wyświetla się zawsze, gdy aktywnie nagrywacie, a gry obsługujące tę funkcję mogą generować znaczniki wydarzeń, które automatycznie pojawiają się na osi czasu. Osiągnięcia oraz zrzuty ekranu Steam także automatycznie tworzą znaczniki, co pozwala szybko odnaleźć ważne momenty. Znaczniki wydarzeń można wstawiać jako punkty odniesienia do momentów, które chcielibyśmy obejrzeć później. Funkcja ta pozwala na szybkie zgarnianie klipów lub dodawanie notatek do nagrań w tle.

Czytaj też: Stalker na PS5 otrzymał coś czego konsolowcy mogą zazdrościć pecetowcom

Steam przechowuje wszystkie klipy w zoptymalizowanym formacie osi czasu, ale w dowolnym momencie można je eksportować do formatu MP4, co ułatwia edytowanie i udostępnianie materiałów poza platformą Steam. Gracze mogą także wysyłać klipy na inne urządzenia, np. ze Steam Decka na komputer stacjonarny, a także poprzez aplikację mobilną Steam lub kod QR. Tworzenie tymczasowych linków Steam do filmów MP4 umożliwia szybkie dzielenie się swoimi najlepszymi momentami z innymi.