Chad zrobił robota. Nie uwierzysz, jak zadba o zdrowie i życie naszych bohaterów

Utrzymanie “nowoczesnych spichlerzy”, czyli silosów nie jest łatwe. Dlatego właśnie specjaliści opracowali wyjątkowego robota, który może zastąpić dzisiejszych superbohaterów, czyli rolników w tej czynności, ratując tym samym nie tylko ich zdrowie, ale też potencjalnie nawet życie.
Chad zrobił robota. Nie uwierzysz, jak zadba o zdrowie i życie naszych bohaterów

Robot Grain Weevil ma ratować rolników, mieszając ziarno w silosie

Wypełnione ziarnem silosy muszą być regularnie mieszane, aby przyspieszyć proces ich suszenia oraz utrzymania w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Aktualnie jest to wykonywane głównie ręcznie, co jest o tyle problematyczne, że wystawia rolników na paskudny gorąc wewnątrz silosu, przebywanie w pylastym środowisku i stwarza ryzyko zakopania się w ziarnie.

Czytaj też: Brakuje ludzi do planszówek? Spokojnie, roboty już ich zastępują

Dlatego właśnie Chad i Ben Johnsów z Nebraski postanowili coś z tym zrobić. Podczas gdy Chad jest nauczycielem przedmiotów ścisłych, Ben może pochwalić się tytułem inżyniera, a ich wspólnym dziełem okazał się robot Grain Weevil o wadze 23 kilogramów i wielkości 508 x 508 mm. Ten kwadratowy robot robi dokładnie to samo, co rolnicy w spichlerzach, bo wykorzystując swój akumulator wystarczający na przepracowanie od 90 do 120 minut, miesza ziarno znacznie szybciej od człowieka i działa głównie autonomicznie, wymagając jedynie głównych wskazówek od człowieka-operatora.

Czytaj też: Wygląda jak sprzęt obcych. Nie uwierzycie w rolę robota Mori3

Aktualnie Grain Weevil jest na dobrej drodze, aby zadebiutować na rynku jesienią tego roku. Będzie to jednak “miękka premiera”, bo na masową dystrybucję świat będzie musiał poczekać, aż twórcy doczekają się wszystkich certyfikatów, z którymi to będą już mogli m.in. wycenić swoje dzieło.

Czytaj też: Niczym morski terminator. Ten robot powstał, aby ratować życia

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!