Wielkie plany Apple’a dotyczące przyszłości urządzeń do noszenia

Apple kojarzy nam się raczej z dość zachowawczym podejściem do nowości. Czasem jednak potrafi nas zaskoczyć, czego przykładem są gogle Vision Pro. W przyszłości takich zaskoczeń możemy mieć więcej, bo jeśli wierzyć doniesieniom, gigant ma szeroko zakrojone plany co do urządzeń do noszenia.
Wielkie plany Apple’a dotyczące przyszłości urządzeń do noszenia

Nad czym teraz pracuje Apple?

Trochę ciekawiej robi nam się na rynku inteligentnych urządzeń do noszenia. Samsung niedługo wprowadzi do sprzedaży swój Galaxy Ring, mogący konkurować z modelami od Oura i Amazfit, do tego przybywa też inteligentnych okularów, a producenci mocno unowocześniają nawet coś tak prozaicznego, jak słuchawki. Jak dobrze wiemy, Apple raczej nie ma tu za wiele do powiedzenia, bo jedyne urządzenia z tej kategorii, jakie ma w swoim portfolio, to Apple Watch. To jednak może się zmienić w przyszłości.

Czytaj też: Galaxy Ring coraz bliżej. Pojawiają się kolejne szczegóły na jego temat

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Mark Gurman pochylił się bliżej nad planami giganta z Cupertino, który może bada nowe rodzaje produktów do noszenia. Mowa tutaj o kilku ciekawych urządzeniach. Są inteligentne okulary, podobne do Amazon Echo, oferujące inteligentne funkcje oraz niektóre funkcje rzeczywistości rozszerzonej. A to dopiero początek.

Czytaj też: Pixel Fold 2 zyska nowy wygląd. Jak Wam się podoba?

Oprócz okularów Apple może pracować nad inteligentnym pierścieniem, wyposażonym w różne czynniki związane ze zdrowiem. Taka decyzja wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, jak wielki szum wywołał wokół siebie Galaxy Ring, który nawet nie doczekał się jeszcze swojej premiery. W dodatku taki pierścień mógłby stanowić realną alternatywę dla Apple Watch, a kiedy tego typu urządzenia staną się popularniejsze, gigant z pewnością będzie chciał taką alternatywę oferować samemu, a nie popychać klientów w ramiona konkurencji.

Czytaj też: Jedna z największych tajemnic Nothing Phone 2a została ujawniona

Dość ciekawym konceptem wydają się AirPodsy z… wbudowaną kamerą. Jak twierdzi Gurman, Apple szuka właśnie sposobów na dodanie takiego elementu do swoich słuchawek. Ten projekt nosi wewnętrznie kryptonim B798, a wspomniane kamery miałyby być niskiej rozdzielczości. Po co więc taki dodatek? Jak twierdzi raport „teoretycznie takie kamery mogłyby być wykorzystywane do przechwytywania danych przetwarzanych przez sztuczną inteligencję i pomagania ludziom w codziennych czynnościach”.

Czytaj też: Oppo rezygnuje ze składanych smartfonów? Nic bardziej mylnego

Pamiętajmy, że są to niesprawdzone doniesienia, w dodatku mówiące o pewnych konceptach. Te z kolei mają to do siebie, że mogą powstawać na papierze, ale to wcale nie oznacza, że kiedykolwiek doczekają się masowej produkcji.