Spektakularnie wyglądające animacje w nadchodzącej strzelance Project Deniz

Project Deniz, zapamiętajcie tę nazwę, ponieważ w przyszłości może z tego powstać coś, co sprzeda miliony kopii. Jak studio indie stara się wykonać animacje lepsze, niż niejedna produkcja AAA?
project deniz
project deniz

Animacje podstawą Project Deniz

Od kilku miesięcy jestem zdania, że ta generacja sprzętów do grania byłaby w dużych tarapatach, gdyby nie znacząco rozwinięta scena deweloperów niezależnych. Mniejsze studia czy nawet pojedyncze osoby, dostarczają wielu oryginalnych gier lub w kreatywny sposób zmniejszają koszty produkcji, aby dorównać jakości grom AAA. Wielomilionowe produkcje wychodzą coraz rzadziej i bardzo często są porażkami. Tymczasem kilka nagrań z gry, która na razie nosi nazwę Project Deniz, rozpaliło oczekiwania graczy. Co jest takiego niezwykłego w tej produkcji?

Czytaj też: Dysfunkcjonalne rodziny Atlantic City w Fallout 76

Project Deniz ma być trzecioosobową strzelanką, która korzysta z Unreal Engine 5. Podobnych gier powstaje wiele. To co jednak wyróżnia omawiany tytuł, to spektakularna jakość animacji. Świetnie nagrane ruchy, doskonale komponujące się ze sobą za pomocą motion-matching, czyli sposobu łączenia dwóch animacji w jedną, zniewalają jakością. Zobaczcie sami!

To jednak nie wszystko. Przeciwnicy AI w Project Deniz są świadomi swojego otoczenia i dostosowują ciało w taki sposób, aby podczas oddawania strzałów z broni, mieć czystą linię strzału. Wiecie, gdzie jeszcze tak się dzieje? W GTA 6.

Czytaj też: Ten dodatek do GTA Online zabierze nas do Cluckin’ Bell, ale burgerów nie zjemy

Podstawa Project Deniz już jest na tyle solidna, że spokojnie można wokół niej budować wspaniałą produkcję.