Premiera serii Infinix NOTE 40 zapowiedziana. Na pokładzie autorski chipset Cheetah X1 i dźwięk od JBL

Od jakiegoś czasu słyszymy już o serii Infinix NOTE 40, która będzie mocno różnić się od dotychczasowych modeli, oferowanych przez producenta. Na pokładzie znajdą się najnowsze rozwiązania i inne innowacje, które w akcji zobaczymy już niedługo. Kiedy dokładnie? Właśnie zapowiedziano nadchodzącą premierę
Infinix Note 30 VIP

Infinix Note 30 VIP

Seria Infinix NOTE 40 zostanie wyposażona w technologię All-Round FastCharge 2.0

Tym właśnie chwali się Infinix, ale co tak naprawdę oznacza? Jest to rozwiązanie umożliwiające przewodowe ładowanie do 100W, ładowanie bezprzewodowe oraz przewodowe i bezprzewodowe ładowanie zwrotne, do tego także ładowanie obejściowe, inteligentne ładowanie nocą, a nawet ładowanie w ekstremalnych temperaturach do -20 stopni Celsjusza. Zakres działania technologii jest ogromny, a jej celem jest zapewnienie smartfonom energii szybko i bezpiecznie.

Czytaj też: Oferta Realme powiększa się o dwa nowe modele – Realme 12 Pro+ 5G i 12 Pro 5G

Na pokładzie nadchodzących modeli znajdzie się ponadto autorski chipset Cheetah X1, który samodzielnie monitoruje proces zasilania oraz temperaturę urządzenia, a robi to dzięki wsparciu sztucznej inteligencji i zarządza nimi tak, by zapewnić bezpieczeństwo i jak najdłuższą żywotność baterii. Przełoży się to z pewnością na dłuższe użytkowanie urządzenia. Ponadto warto wspomnieć, że Infinix postarał się, by znacząco zmniejszyć rozmiar układu scalonego, będziemy mieli więc do czynienia z jednym z najmniejszych na rynku.

Czytaj też: Kupujemy coraz więcej składanych smartfonów. Samsung na prowadzeniu, ale…

Seria Infinix NOTE 40 zostanie też wyposażona w podwójne głośniki, profesjonalnie dostrojone przez JBL, które zapewnią jednolity, symetryczny dźwięk 360°. Zastosowano tutaj membrany sylikonowe o wysokiej odporności, a także zoptymalizowani wymiary wnęk na głośniki – takie podejście poskutkowało wzrostem wydajności basu nawet o 58%. Zapewnienie użytkownikom jeszcze lepszego dźwięku było możliwe dzięki przedłużeniu współpracy z marką JBL.

Współpraca Infinix i JBL przy serii NOTE 30 spotkała się z pozytywnym odbiorem, co wskazuje na znaczenie jakości dźwięku dla użytkowników.  W serii NOTE 40 skupiliśmy się na optymalizacji struktury głośników i komponentów, integrując zaawansowaną technologię Sound by JBL z wydajnym sprzętem, aby zapewnić użytkownikom bardziej wciągające i doskonałe wrażenia dźwiękowe – powiedział Weiqi Nie, dyrektor ds. produktów w Infinix.

Czytaj też: Xiaomi szykuje kolejne smartfony. Seria Redmi K80 nadchodzi wielkimi krokami

Na razie Infinix nie zdradził żadnych innych szczegółów dotyczących specyfikacji nadchodzącej serii, ale nie ma co się przejmować, bo poznamy je już niedługo. Globalna premiera serii NOTE 40 została zaplanowana na 18 marca na godzinę 10 czasu polskiego.