Wiadomości Google oferują teraz nowy interfejs aparatu

Gigant z Mountain View nieustannie ulepsza aplikację Wiadomości, ułatwiając pracę i dodając nowe funkcje. Co prawda tym razem nie mamy do czynienia z niczym tak imponującym, jak integracja z Gemini, ale trudno powiedzieć, by najnowsze zmiany były niepotrzebne.
Wiadomości Google oferują teraz nowy interfejs aparatu

Kolejne nowości w Wiadomościach Google

Chociaż wydawałoby się, że większość z nas zwykle komunikuje się z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów internetowych, w rzeczywistości klasyczne SMS-y wciąż nie odeszły do lamusa. Wiadomości Google są tego świetnym przykładem, bo gdyby nie duża ich popularność, gigant raczej nie wprowadzałby w tej aplikacji aż tak wielu ulepszeń. Tym razem aktualizacja ułatwi udostępnianie zdjęć i filmów.

Czytaj też: Pixel 8a dostanie przydatne funkcje, które pomogą dbać o baterię w smartfonie

Google jeszcze bardziej ułatwił życie użytkownikom, dodając poprawki do interfejsu użytkownika i umieszczając ikonę aparatu bezpośrednio na ekranie głównym, aby przyspieszyć wysyłanie zdjęć i filmów. Wcześniej dostęp do interfejsu aparatu można było uzyskać jedynie w ramach określonej rozmowy, a decyzja między zrobieniem zdjęcia a nagraniem wideo nie była tak płynna. 

Czytaj też: Tym razem to TikTok kopiuje Instagrama. Czy ktoś potrzebuje tej nowości?

Teraz powinno działać to dużo sprawniej, a żeby skorzystać z tej opcji, wystarczy otworzyć dowolny czat i poszukać ikony aparatu w polu tekstowym.  Dostęp do wbudowanej kamery można także uzyskać za pomocą szybkiej ikony w prawym górnym rogu ekranu głównego, obok przycisku wyszukiwania.

Czytaj też: Premiera serii Infinix NOTE 40 zapowiedziana. Na pokładzie autorski chipset Cheetah X1 i dźwięk od JBL

Niestety – idealnie nie jest, bo wciąż brakuje tu kilku elementów sterowania aparatem, które dostępne były wcześniej. Podobnie jest z niektórymi funkcjami, choć jest nadzieja, że Google dokona jeszcze kilku poprawek, w którejś z kolejnych aktualizacji, bo obecny interfejs jest aż nazbyt prosty. Mimo pewnych wad, teraz przynajmniej możemy z łatwością przełączyć się pomiędzy robieniem zdjęć a filmowaniem, co wcześniej wymagało od nas podjęcia decyzji, zanim przeszliśmy do pełnoekranowego interfejsu użytkownika.

Czytaj też: Tańszy Galaxy Z Fold 6 może być pozbawiony jednej z kluczowych funkcji

Zmiany wdrażane są po stronie serwera, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość – prędzej czy później Wiadomości Google zostaną zaktualizowane u wszystkich.